Звіт про діяльність херсонського представництва Фонду Миколи Томенка “Рідна країна”

13 Вересня 2016 22:21

kraina-logo-selХерсонське представництво Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та сайт «Рідна Херсонщина» працюють вже понад два роки. У минулому році наш сайт публікував звіт про діяльність Фонду за перший рік існування представництва.

Наразі звітуємо про роботу за період з вересня 2015 року по серпень 2016 року. За цей період наш колектив під керівництвом Михайла Линецького зробив великий обсяг роботи. Діяльність херсонського представництва «Рідної країни» охоплює три основні напрямки: шефство над херсонськими військовослужбовцями, культурно-просвітницька робота та інші суспільно важливі справи (допомога родинам прикордонників та переселенцям, заходи з благоустрою міста).

zvit

Частина 1

Херсонське представництво Фонду Миколи Томенка неодноразово надавало всебічну адресну допомогу нашим військовим. Ми вже понад два роки тісно співпрацюємо з батальйоном охорони військового аеродрому 11-ої окремої бригади армійської авіації та підполковником Ігорем Зосименком.

DSC_4285

Очільник Херсонського представництва Фонду Миколи Томенка “Рідна країна” Михайло Линецький та підполковник Ігор Зосименко

Регулярне відвідування цієї військової частини вже стало доброю традицією. Допомога, котру надає наше представництво Фонду, носить більше гуманітарну спрямованість, аніж мілітаристську. Так за період з вересня минулого року і до серпня 2016 року «Рідна країна» допомогла військовим будівельними матеріалами для зведення караульного приміщення на території військової частини, передавала лікарські препарати бійцям в зону АТО тощо. Окрім вищезазначеної допомоги наш колектив регулярно вітає військових зі святами, завжди передає їм смачні гостинці та вітаміни.

Будівництво караульного приміщення (Грудень 2015 року)

Будівництво караульного приміщення (Грудень 2015 року)

Xi_Nblz5j18

Також Фонд допомагає демобілізованим херсонцям. Зокрема, за сприяння Михайла Валерійовича було облаштовано приміщення ГО “Зірка” оргтехнікою.

Варто зазначити, що за посередництва лідера Громадського руху «Рідна країна» Миколи Томенка та очільника Херсонського представництва Фонду «Рідна країна» Михайла Линецького наші земляки були відзначені державними нагородами. Нагадаємо, що довгий час питання по нагородженню військовослужбовців затягувалося. Пришвидшення справедливого вирішення питання стало можливим завдяки особистому втручанню Миколи Володимировича та Михайла Валерійовича.

А зовсім нещодавно, саме за ініціативи Михайла Линецького та ветеранів-десантників, міська влада провела соціальну акцію, розмістивши борди з привітаннями бійців десантних військ до Дня високомобільних десантних військ ЗСУ.

image-0-02-01-ad06305e25dc08ae35df2a417696903134e4b243153f8761ab122f7e65da7064-V

YyGhBev3JwIКомандир батальйону охорони військового аеродрому підполковник Ігор Зосименко неодноразово наголошував, що допомога, яку надає Фонд є дійсно безцінною не тільки при охороні аеродрому, а й при виконанні бойових завдань у зоні АТО (частина бійців зараз знаходиться саме там).

«Ми тісно співпрацюємо з нашими друзями вже понад два роки. Я вважаю, що допомагати захисникам Батьківщини – це мій соціальний обов’язок не тільки як підприємця, але і як патріота. Я з упевненістю можу сказати, що на цьому співпраця не закінчується, представництво Фонду і надалі буде підтримувати військових. Закликаємо херсонців бути небайдужими до проблем нашої армії!», – прокоментував «Рідній Херсонщині» Михайло Линецький.

Фонд Миколи Томенка “Рідна країна” щиро дякує всім небайдужим херсонцям за небайдужість до захисників Батьківщини.

Частина 2

IMG_7489Херсонське представництво Фонду «Рідна країна» активно популяризує на Херсонщині культурно-просвітницькі проекти Фонду Миколи Томенка. Ми спрямовуємо свою діяльність на популяризацію Херсонщини та України в цілому, на розвиток культури, спорту, здорового способу життя, у тому числі на реалізацію програм національного розвитку, на охорону і збереження спадщини, історичного середовища, пам’яток історії та культури. Наша робота направлена на сприяння духовному пробудженню та моральному відродженню людей.

У жовтні 2015 року херсонське представництво «Рідної країни» привітало педагогічний колектив Навчально-виховного комплексу «Гімназія № 56» з Днем учителя. Михайло Линецький передав гімназії понад 10 примірників освітніх проектів Фонду «Рідна країна», серед яких: «7 чудес України», «7 історичних чудес України», «7 природних чудес України», «Живі голоси» та інші. Також у жовтні Фонд привітав працівників “Амбулаторії загальної практики – сімейних лікарів” Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Є. Карабелеша з Міжнародним днем лікаря. З нагоди свята Михайло Валерійович вручив медикам такі необхідні в їхній нелегкій роботі «Українські щорічники» на 2016 рік.

У жовтні 2015 року на Херсонщині з робочим візитом перебував лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко. Під час візиту до нашої області Микола Володимирович провів зустріч з бібліотекарями Херсона, а також з педагогічним та батьківським колективом Херсонського навчально-виховного комплексу № 56. Основною метою зустрічі з бібліотекарями міста була презентація просвітницьких проектів Фонду «Рідна країна». Микола Томенко представив «Український щорічник» на 2016 рік.  Микола Володимирович зазначив, що «Український щорічник-2016» містить афоризми, ілюстрації про найвідоміші історичні, архітектурні, культові пам’ятки України, щоденний народний календар з прикметами та перлинами народної мудрості. Також Микола Володимирович презентував перевидані та доповнені диски «Класика української літератури. Живі голоси» та «Слуханка для української малечі».

Зустріч зі студентами-істориками та викладачами ХДУ

Зустріч зі студентами-істориками та викладачами ХДУ

У квітні 2016 року засновник Фонду «Рідна країна», лідер громадського руху «Рідна країна», політик та науковець Микола Томенко вчергове перебував у Херсоні з робочим візитом. Микола Володимирович провів зустріч з бібліотекарями та педагогами міста, студентами та викладачами факультету психології, історії та соціології Херсонського державного університету, також дав інтерв’ю представникам ЗМІ та місцевим телерадіокомпаніям. У ході просвітницьких заходів були презентовані проекти Фонду та навчальний посібник «Україна: історія Конституції».

BK2DDw27R9wЗазначимо, що всі бібліотеки та школи Херсона від Фонду «Рідна країна» отримали в подарунок навчальний посібник «Україна: історія Конституції».

15 травня, в Міжнародний день сім’ї пройшов фінальний етап конкурсу на Кубок мера «Читаюча родина – 2016». Допомогу в проведенні Конкурсу надав керівник херсонського представництва фонду Миколи Томенко «Рідна країна» Михайло Линецький.

У червні 2016 року стартував другий етап акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Херсонщину у конкурсі представляє Берислав. Презентацію міста на конкурс підготував молодий науковець-історик, головний редактор порталу «Рідна Херсонщина» Букрєєв Тарас. Крім того, Букрєєв Тарас за останній рік регулярно дає коментарі на сторінках Всеукраїнської газети «День» в якості експерта з історичних питань, з липня читає лекції для вихованців військово-патріотичного табору «Херсонська Спарта».

У серпні Херсонське представництво Фонду «Рідна країна» передало Каховському міському відділу освіти проекти Фонду: «Слуханка для української малечі», «Український щорічник – 2016» та посібник «Україна: історія Конституції». Варто відзначити, що кожна школа отримає навчальний посібник, а кожний дитсадок – «Слуханку для української малечі».

Серед планів на майбутнє: презентація нового ділового щоденника «Українського щорічника», а також розповсюдження нових проектів по навчальним закладам Херсона та області.

Частина 3

За звітний період представництво Фонду у Херсоні провело ряд заходів з благоустрою міста, неодноразово відгукувалося на прохання родин прикордонників.

2978_166724833685616_985407004983393082_nУ жовтні 2015 року за сприяння «Рідної країни» жителі 4-го Таврійського мікрорайону спільними зусиллямивпорядкували дитячий майданчик у дворі одного з багатоповерхових будинків. Херсонці над впорядкуванням майданчику працювали понад п’ять годин, за цей час знищили бур’ян, а також встановили огорожу для безпечного відпочинку дітей на майданчику.

Взимку Фонд відгукнувся на заклик про допомогу від кількох ОСББ. Михайло Линецький допоміг забезпечити мікрорайон протиожеледною сумішшю з піску та солі.Крім того, у процесі благоустрою мікрорайону вивезли з дворів купу будівельного сміття (старі вікна, двері, підвіконня і залишки старої покрівлі дахів).

З весни 2014 року Херсонське представництво Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» допомагає родинам прикордонників, котрі покинули свої домівки і передислокувалися на Херсонщину з окупованого Криму. По можливості Фонд надає цільову адресну допомогу цим сім’ям.

jt2YrSuldcAУ Новорічні свята очільник Херсонського представництва Фонду, депутат міської ради Михайло Линецький разом з депутатом міськради Івановим Дмитром вирішили допомогти влаштувати святковий настрій дітям наших захисників. За сприяння депутатів, малеча з батьками відвідала Новорічне свято, яке влаштував холдинг «Автопланета». Але на цьому новорічно-різдвяні сюрпризи для малечі не завершилися. За сприяння Фонду, діти разом з батьками відвідали також святкову програму у Херсонському академічному обласному театрі ляльок.

Весною 2016 року, Херсонське представництво Фонду активно підключилося до всеукраїнської соціальної акції «Зробимо Україну чистою разом». Спільними зусиллями з херсонською Громадою мусульман України та небайдужих мешканців був проведений масштабний суботник. Велика ділянка зеленої зони в районі проспекту Адмірала Сенявіна була розчищена від бур’янів та будівельного сміття. Через цю ділянку мешканці 4-го Таврійського зазвичай ходять пішки в інший мікрорайон. Після прибирання це місце стало комфортним та безпечним.

1480760_209031846121581_3433996771001426385_n

У рамках акції «Зробимо Україну чистою разом» за сприяння Фонду на 4-му Таврійському булопроведено ряд суботників. Було відремонтовано лавки та пофарбовано клумби, здійснили санітарну обрізку дерев, а також завезли пісок на дитячі майданчики.

Михайло Линецький разом з сусідами облаштовує дитячий майданчик

Михайло Линецький разом з сусідами облаштовує дитячий майданчик

«З метою благоустрою прибудинкових територій було завезено понад 20 тон піску, придбано та передано ОСББ 45 літрів кольорової фарби та 20 літрів вапняної суміші, вивезено 5 автівок сміття та гілля дерев, відновлено приблизно 10 лавок. Дякую всім небайдужим мешканцям мікрорайону, сусідам, херсонській Громаді мусульман України за участь в проведенні суботників. Активну участь у проведенні суботників взяли голови ОСББ, представники громадських організацій, ветерани АТО та багато інших небайдужих, активних херсонців», – розповідає Михайло Линецький.

Тарас Букрєєв, “Рідна Херсонщина”