За оборону Херсона Дмитро Чавалах отримав звання Героя України

1 Липня 2022 17:59

Указом Президента України старшому лейтенанту Дмитру Чавалаху присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”. Дмитро Чавалах отримав нагороду за мужність і героїзм, виявлені під час оборони Херсона 24 лютого. Генеральний штаб ЗСУ розповідає історію Героя.

Повномасштабне вторгнення російської армії старший лейтенант Дмитро Чавалах зустрів у районі Олешківських пісків на Херсонщині.

Як повідомляє Генштаб, щоб зупинити військових РФ на віддалених від Херсона рубежах, роті старшого лейтенанта Чавалаха наказали закріпитись на мосту, що у півсотні кілометрів від Чаплинки. Та вже під час руху отримали інший наказ: рухатись у бік Антонівського мосту, який з’єднує Херсон з Лівобережжям. Однак російська армія встигла висадити з гелікоптерів на міст свій десант, який і відкрив потужний вогонь по українських тилових підрозділах, що першими розпочали рух у бік Херсона. Українські військові змушені були повернути назад.

Першими проривати оборону російських військових почала танкова рота Дмитра Дозірчого. Підрозділ закріпився на іншому боці мосту. А далі пішли піхотинці, зокрема і підлеглі Чавалаха. Майже три години, долаючи відстань у півтора кілометри, з боями рухалися вони Антонівським мостом. Дмитро Чавалах вирішив закріпитися біля мосту, щоб прикрити відхід до Херсона решти підрозділів бригади. Однак, за 50 метрів до визначеної позиції, у нього поцілив російський снайпер. Але підлеглі виконали поставлене завдання і бригада прорвалась із оточення.

Ротного евакуювали до лікарні. Того ж вечора, 24 лютого, Дмитра прооперували. Вранці 26-го він прийшов до тями. Зателефонував матері та побратимам, сказав, що живий. А за кілька днів до населеного пункту увійшли російські військові.

Свою нагороду, зірку Героя України, Дмитро ще особисто не отримав. Нині він проходить курс реабілітації.