1 лютого у Херсонській міській раді, за участі представників влади, молоді, громадськості вперше відбулась Молодіжна комунікаційна платформа “Молодь Talks”.
Після офіційного відкриття заходу на учасників чекав Хард толк «Яка вона – ефективна комунікація молоді та влади?».
Зокрема, обговорювали зміни у підході до побудови навчального процесу у вишах. Молодь висловила побажання щодо збільшення практичної частини у навчанні, аби при отриманні диплома дійсно мати спеціалістів, які зможуть приступити до роботи у своїй галузі. Також говорили про те,чи існує “молодіжна пенсія”.
“У той момент, коли ми побачимо, що вже не маємо спільної мови з молоддю та є великі прогалини у спілкуванні, які ми не можемо подолати, значить, настав час нашої пенсії у молодіжній роботі”,— Сергій Жижко, член ХМІГ “Кип’яток”.
Обговорювали можливість співпраці молоді та представників управління культури, адже ідеї + досвід = результат. У відповідь на запитання щодо доцільності створення молодіжних рад та їхньої ефективності, представники Молодіжної ради при Херсонському міському голові розповіли про нові підходи у роботі нині чинного дорадчого органу.
“Спочатку ми фокусуємось на підвищенні компетенцій наших представників, а вже потім плануємо заходи на рік”,— зауважила Людмила Лук’янова, голова молодіжної ради.
Говорили також про те, як затримати молодь у місті та що заважає процесу розвитку молодіжного руху. Одна із найчастіше озвучуваних проблем — відсутність системного підходу у даному питанні.
Важливою частиною заходу стала “Блуканина участі”. Це квест, під час якого молоді люди мали змогу дізнатися практичні поради щодо реалізації проектів, як їм треба діяти, куди звертатися, як та в якому порядку взаємодіяти з органами влади для того, щоб реалізувати свої проекти.
Відпрацьовували покроковий механізм участі на прикладі трьох кейсів: створення Херсонського молодіжного центру, проведення Дня Вуличної Музики та адвокаційна компанія розробки велоінфраструктури у місті. У рамках кожної теми молодь поспілкувалася з людиною, що особисто брала участь у реалізації кейсу чи є експертом у даному питанні та може поділитися власним досвідом. Молодь запропонувала альтернативні шляхи реалізації проектів.
Також учасники мали змогу взяти участь в діалогових групах “Участь молоді в процесах прийняття рішень: практика та досвід малих громад Херсонської області” з Оксаною Глєбушкіною (виконавча директорка ГО “Громадський центр “Нова генерація”) та «Громадськість і влада». Партнерство заради розвитку на прикладі м. Вінниця” з Максим Студілко (директор з розвитку ВОПО “Джерело надії”).
Фото Олександра Андрющенка