Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області продовжує розпочатий в лютому процес передачі землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Вже підготовлені документи для передачі землі 15 об’єднаним територіальним громадам області. Й в грудні цей процес буде завершено.
Про це розповіла начальник Управління землеустрою та охорони земель Оксана Зінова на круглому столі «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників», який відбувся у Херсоні.
26 ОТГ Херсонської області буде передано 120 тис га землі, у тому числі близько 30 тис. несформованих земельних ділянок, по яким ще не має земельної документації.
Як зазначила Оксана Зінова, «є план-графік передачі землі, який розрахований до осені. Роботи виконуються згідно із графіком. Фізично необхідно провести інвентаризацію із виїздом на місця. Проблем під час підготовки передачі немає. Є робочі моменти фінансування з державного бюджету. Вже підготовлено документи для 15 об’єднаних територіальних громад, але поки що акти приймання-передачі землі ще не підписані».
З 1 лютого структури Держгеокадастру були позбавлені права одноосібно без згоди об’єднаних територіальних громад ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів.
«Вже сьогодні будь-яке рішення по виділенню землі, яке приймає Держгеокадстр, підтверджується рішенням сесії ради ОТГ. Тому земельного дерибану не має» – наголосила у своєму виступі Оксана Зінова.
31 січня 2018 року Уряд прийняв розпорядження, відповідно до якого Держгеокадастр має передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад до кінця 2018 року.
Для дрібних та середніх фермерів ризики відкриття ринку землі менші ніжу агрохолдингів
Фермери навпаки будуть у більш зручному становищі… Таку ж саму думку озвучив і керівник департаменту агропромислового комплексу Херсонської ОДА Олександр Паливода. На його думку саме дрібні фермери складуть конкуренцію великим агрохолдингам.
Але керівник Департаменту агропромислового комплексу Херсонської Ода зазначив, що найближчі 5 років мора торій з продажу землі знятий не буде.
Алгоритм передачі землі передбачає чотири етапи:
1. ОТГ звертається з клопотанням до обласного управління Держгеокадастру.
2. Відбувається інвентаризація земель ОТГ, які до цього не були передані у користування.
3. Реєстрація проінвентаризованих ділянок в державному кадастрі.
4. Передача земель у комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.
Для підтримки цього процесу створено спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua/ і відкрито гарячу лінію для консультацій 0800502528.
Нагадаємо, що за участі та сприяння представників Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Світового банку та ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України», підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України в Херсоні відбувся Круглий стіл «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників».
В роботі круглого столу взяли участь представники органів державної влади, голови й депутати органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій та сільськогосподарських виробників у Херсонській області.
Основним предметом обговорення під час круглого столу стали практичні підходи до врегулювання питань управління земельними ресурсами в межах сільських громад, інструменти та приклади ефективного використання земельних ресурсів для розвитку сільських територій та агробізнесу.
Захід відбувся в рамках проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України. Проект триватиме до липня 2020 року. Докладніша інформація про проект: https://www.facebook.com/usaid.ards.
Про Агентство США з міжнародного розвитку (USAID):
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAlD надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року.
Світовий банк активно підтримує реформи в Україні від початку партнерства з державою у 1992 році. Проекти Світового банку завжди були та будуть спрямовані на вдосконалення таких послуг як централізоване теплопостачання, водопостачання та водовідведення, охорона здоров’я та соціальний захист, електропостачання та вдосконалення доріг. Світовий Банк також надає підтримку через консультації з питань політики та технічну допомогу у формуванні та впровадженні комплексних структурних реформ. Протягом 25 років співпраці зобов’язання Банку в Україні становлять приблизно $12 мільярдів, проведено майже 70 проектів та програм.
Про НАСДСУ:
Метою діяльності Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України є сприяння покращенню добробуту сільського населення та розвитку сільської місцевості через підвищення рівня знань і вдосконалення практичних навичок сільського населення та сільськогосподарських товаровиробників, задоволення та захист соціальних, економічних, фахових та інших спільних інтересів членів Асоціації. Додаткову інформацію про роботу Асоціації можна отримати за адресою.