Нацрада з питань ТБі радіомовлення вирішила оголосити конкурс на багатоканальне (цифрове ефірне) мовлення з використанням 50 ТВК (стандарт DVB-T2) у селищі Чонгар Херсонської області, а також затвердила конкурсні умови.
Про це повідомляється на сайті Нацради.
“Національна рада ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов і оголошення конкурсу на мовлення з використанням радіочастотного ресурсу у стандарті DVB-T2 у с. Чонгарі Херсонської області. Цілодобове мовлення 5 програм буде організоване на 50 телевізійному каналі з потужністю 1 кВт. Територія розповсюдження програм – с. Чонгар Херсонської області, м. Джанкой, м. Красноперекопськ і Джанкойський, Красноперекопський райони Автономної Республіки Крим”, – йдеться у повідомленні.
На конкурс виставляються п’ять місць у локальному цифровому мультиплексі, оператором якого є ТОВ «Телемережі України», яке збудувало телерадіовежу в Чонгарі для мовлення на окупований Крим. Потужність цифрового передавача – 1 кВт.
За словами члена Національної ради Сергія Костинського, цей проект не є комерційним, адже “тут немає жодного зиску для телеканалів”. “Але це є державницький патріотичний проект”, який “буде індикатором щодо патріотизму українських загальнонаціональних каналів”, – зауважив він.
Костинський закликав усі українські телеканали взяти участь у конкурсі, щоби всі п’ять місць у телевізійному 50 ТВК були зайнятими, і “мешканці північного Криму отримували сигнал у стандарті DVB-T2 та мали доступ до українського телебачення не тільки через супутник, а й через ефірне наземне цифрове мовлення”. У зв’язку з тим, що Україна досить давно розпочала цифрове мовлення, населення Криму забезпечене сет-топ-боксами, тож у Криму є кому приймати український сигнал і є кому дивитися українське телебачення, сказав він. Крім цього, зауважив Костинський, цифровий сигнал практично неможливо буде заглушити.
Він також повідомив, що нині вивчається технічна сторона питання збільшення висоти вежі у с. Чонгарі зі 150 до 200 м, що значно збільшить територію охоплення сигналом.
Зазначений проект, створений і реалізований Національною радою спільно з Міністерством інформаційної політики і Херсонською облдержадміністрацією, забезпечує максимально ефективне мовлення на територію анексованого Криму.