Пункти безоплатної первинної правової допомоги з’являться у 16 районних центрах. У бюро надаватимуть юридичні консультації та роз’яснення, а також здійснюватиметься прийом звернень щодо надання безоплатної допомоги професійними адвокатами. Зокрема, йдеться про малозабезпечених, інвалідів, пенсіонерів, переселенців, учасників АТО та сім’ї загиблих, інші соціально вразливі верстви населення. Також у бюро створюватимуть точки доступу до електронних он-лайн сервісів Мін’юсту, надаватимуть консультації та допомогу в їх користуванні.
«У Херсонській області діють чотири регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вони допомагають соціально незахищеним верствам населення. Однак не завжди людям зручно звертатися до центрів через віддаленість, відсутність коштів на проїзд, стан здоров’я, — коментує адвокат, співробітник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Максим Магда. — Крім того, як показує практика, їм не обов’язково потрібна саме допомога адвоката. Часто достатньо отримати консультацію кваліфікованого юриста. Саме для оптимізації доступу до безоплатної правової допомоги у тих районах, де наразі відсутні місцеві центри, в рамках реформування органів юстиції будуть створені бюро. Там працюватимуть фахівці-юристи, які обиратимуться на конкурсній основі. Завдяки ним більше людей зможуть реалізувати своє право на юридичну допомогу за рахунок держави».
Наразі оголошено конкурс на посади начальників та заступників начальників бюро. Ними можуть бути особи, які мають вищу юридичну освіту не нижче бакалаврського рівня і вільно володіють українською мовою. Для участі у конкурсі претендентам необхідно до 4 травня заповнити заявку та пройти дистанційне навчання. Відкриття бюро правової допомоги заплановано на 1 липня цього року.