Херсонцям розповіли, як створити ОСББ та забезпечити енергоефективність будинку

15 Квітня 2016 10:22
oporaua.org

oporaua.org

Інформаційна зустріч на тему «Як створити ОСББ та зробити його енергоефективним» відбулась 13 квітня у великому залі Херсонського міськвиконкому. Співорганізаторами заходу стали громадські організації, а саме ХМГО «Центр розвитку ОСББ «Пліч-о-пліч», ЦРО «Берегиня» та Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Під час зустрічі обговорювалась низка питань, що стосуються реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та подальшої його діяльності. Так, детальні поради з процедури реєстрації надав присутнім голова ХМГО «Центр розвитку ОСББ «Пліч-о-пліч» Юрій Тригубко, про вигоди та перспективи відокремленого збору сміття розповіла голова ЦР «Берегиня» Ірина Зоря, а з доповіддю про те, як в умовах ОСББ можна економити енергоресурси, виступила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Аелітта Олійник. Крім того, присутні на зустрічі члени ініціативних груп, які збираються створювати ОСББ у своєму домі, могли поспілкуватися з представником Центру правової допомоги.

«Херсон займає перше місто в Україні за кількістю створених ОСББ. Це не стільки через те, що ми такі прогресивні, скільки через те, що наші ЖЕКи взагалі нічого не робили. Але зараз робити об’єднання співвласників робити будуть навіть ті, хто досі вагався. Бо призначена управляюча компанія замість ОСББ – це, на мій погляд, дуже великий ризик», – розповів голова Юрій Тригубко.

Ірина Зоря закликала майбутніх членів ОСББ одразу впроваджувати відокремлений збір сміття, не чекаючи на ініціативу від міста або держави. «Об’єднанням співвласників потрібно виборювати те, щоб за бюджетні кошти нам зробили окремі контейнери для пластику та скла», – закликала вона, підкреслюючи, що в Херсоні вже працюють комерційні фірми, які збирають такі відходи.

Аелітта Олійник у своїй доповіді наголосила на необхідності серйозного ставлення до економії ресурсів. «Нехтувати економією зараз дуже дорого, – сказала вона. – Тим паче, що внески в ОСББ – це все ще ваші власні кошти, які можна витратити на щось корисніше, ніж марне спалення електроенергії, лампи розжарювання у під’їздах чи батареї, які опалюють повітря за хибними вікнами. Замислюватись над таким станом речей необхідно одразу ж при створенні ОСББ у власному будинку».