Які продукти потрібно їсти ранньою весною

17 Березня 2016 11:50

Супер-продукти провесни насичують організм необхідними вітамінами і корисними речовинами і додадуть енергії для нових починань.

zdorovia.com.ua

zdorovia.com.ua

До початку весни наш організм ослаблений зимовими застудами, нестачею вітамінів і сонячних променів. Це відбивається як на загальному самопочутті, так і на зовнішньому вигляді: шкіра тьмяніє і лущиться, волосся стає ламким. Частенько за зиму на талії з’являється кілька зайвих кілограмів.

Прихід перших весняних днів – час переглянути своє харчування. Організм вже не потребує висококалорійної їжі, яка була потрібна йому для обігріву в холод. Зате потрібно додати в раціон продукти, багаті вітамінами і іншими корисними речовинами, щоб додати собі енергії і поліпшити настрій. У цьому допоможуть супер-продукти ранньої весни.

Які мікронутрієнти потрібні навесні
Щоб повернути організм до нормальної життєдіяльності, навесні необхідно звернути особливу увагу на наступні вітаміни, мікро- і макроелементи:

– Вітамін А важливий для поліпшення стану шкіри і захисту легенів від простудних захворювань, які часто бувають ранньою весною.
– Вітамін С потрібен для підвищення імунітету та профілактики кровоточивості ясен.
– Вітамін D бере участь в засвоєнні кальцію, важливий для відновлення стану нігтів, волосся, кісткової тканини.
– Вітамін Е дасть надає організму життєвої енергії і відновлює м’язи.
– Вітаміни групи В забезпечують тканини киснем, допомагають впоратися з втомою, відновлюють нервову систему.
– Залізо і магній навесні допомагають боротися з швидкою стомлюваністю і хронічною втомою. Кальцій і марганець потрібні для профілактики проблем з кістками і зубами. При нестачі цинку страждає імунітет, шкіра і нігті. Калій важливий для профілактики порушень травлення, ритму серцевої діяльності; мідь – для профілактики анемії, поліпшення уваги.

Кращі продукти для ранньої весни
На початку весни, як і раніше не вистачає сонця – основного джерела вітаміну D, а свіжі овочі і фрукти ще не дозріли. Які супер-продукти повинні бути на нашому столі ранньою весною, щоб раціон був збалансованим?

Цитрусові. Завдяки товстій шкірці вміст аскорбінової кислоти (вітамін С) в апельсинах, грейпфрутах, мандаринах, помело зберігається і навесні. Крім вище перерахованого, аскорбінова кислота потрібна для зміцнення судин і поліпшення засвоєння заліза.

Кисломолочні продукти допомагають підтримувати мікрофлору кишечника. Це важливо для правильного засвоєння необхідних компонентів їжі, нормальної роботи імунітету і гарного стану шкіри. Крім того, кисломолочні продукти є джерелами вітаміну А.

Жирна морська риба. Сардина, сьомга, лосось, норвезький оселедець є джерелами Омега-3 жирних кислот і вітаміну D. Вони необхідні для зміцнення кісток і зубів. Омега-3 знижують ризик захворювань серцево-судинної системи і депресії.

Для поліпшення роботи серцевого м’яза особливе значення має забезпечення організму калієм, магнієм, вітамінами групи В, L-карнітин, омега-3 жирними кислотами. Обмежте сіль!

Овочі. Морква, білокачанна капуста (в тому числі, квашена), кольорова капуста і броколі, буряк також можна сміливо віднести до супер-продуктів ранньої весни. Ці овочі – хороше джерело вітамінів, мінералів, антиоксидантів, харчових волокон. Вони підтримають організм до появи свіжих сезонних овочів і зелені.

Бобові та крупи. Гречка, вівсянка, перлова крупа, спаржева квасоля є важливими джерелами магнію, кремнію, вітамінів групи В. Вони підтримують нервову систему, допомагають поліпшити вигляд шкіри, волосся і нігтів.

Зелень. На початку весни особливу цінність набувають шпинат, петрушка, кріп, зелена цибуля. Шпинат багатий залізом, кальцієм, бета-каротином, вітаміном К. У листі кропу містяться вітаміни групи В, С, РР, Р, каротин, фолієва кислота, солі заліза, калію, кальцію і фосфору. Тому кріп корисний для шкіри і зору, захищає організм від інфекцій, зміцнює нервову систему, покращує стан волосся і шкіри.

Петрушка багата вітамінами C, В1, В2, К, РР, Е, каротин, містить фолієву кислоту, флавоноїди, солі заліза, фосфору та інші мікроелементи. У зеленому листі цибулі міститься магній, калій, азот, фосфор, кальцій і цинк, вітаміни А, С, Е, вітаміни групи В.

Рослинні масла багаті вітамінами А, Е, D. Крім того, додавання рослинного масла в салати та інші страви необхідно для повноцінного всмоктування жиророзчинних вітамінів, які містяться в інших продуктах страви.

Весна – хороший час, для того, щоб перейти до здорового раціону харчування.