На Херсонщині діє патронат після працевлаштування

14 Лютого 2016 10:33

9337_thumbЗ квітня 2015 року, відповідно до рішення Державної служби зайнятості, в роботу обласної служби зайнятості запроваджено індивідуальний супровід окремих категорій громадян. Мета супроводу – здійснення соціального патронату для досягнення максимального терміну закріплення працевлаштованої особи на робочому місці, а також для забезпечення профілактики.

Індивідуальний супровід після працевлаштування передбачає організацію центром зайнятості адресних заходів, спрямованих на успішну адаптацію та закріпленню на робочому місті.

Об’єктами патронату є безробітні, працевлаштовані службою зайнятості (крім працевлаштованих на роботи, що носять тимчасовий та сезонний характер), зокрема: особи, які відносяться до внутрішньо переміщених осіб, учасники антитерористичної операції, неповнолітні, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, інваліди.

Безпосередньо індивідуальний супровід здійснюють фахівці базових центрів зайнятості – спеціалісти, які обслуговують безробітних та спеціалісти, які спілкуються з роботодавцями, тому такі заходи передбачають всебічну підтримку працевлаштованого на робочому місці.

Перш за все, це психологічна, соціальна та юридична підтримка колишніх безробітних, що полягає в з’ясуванні їх задоволеності роботою, успішною адаптацією, намірами щодо продовження або припинення трудової діяльності, підвищення кваліфікації, бажанням кар’єрного зростання або інших питань. Індивідуальний супровід передбачає періодичне спілкування з колишнім безробітним, встановлення доброзичливих відносин, що допоможе якомога швидше виявити проблему та допомогти її вирішити.

Протягом 2015 року спеціалістами Херсонської обласної служби зайнятості під індивідуальний супровід були взяті 145 безробітних, з них: 70 осіб з числа внутрішньо переміщенні особи, 48 осіб – інваліди, 26 – учасники АТО та 1 неповнолітній безробітний.

Нажаль, не всі безробітні, які підпадають під умови супроводу, під час працевлаштування погоджуються на патронат, мотивуючи відмову тим, що не хочуть завдавати клопоту роботодавцеві або розглядають індивідуальний супровід, як втручання в їх особисте життя.

Насамперед, індивідуальний супровід це – підтримка колишнього безробітного для того, щоб його адоптація на новому місці пройшла якомога швидше і він закріпився на постійному.

Шановні безробітні та роботодавці! Зважте важливість індивідуального супроводу після працевлаштування, адже це підтримка, що дає можливість закріпитися колишньому безробітному на робочому місці, та дає впевненість в тому, що людина не залишиться сам на сам зі своїми питаннями.

Херсонський обласний центр зайнятості,

Відділ організаційної та інформаційної роботи ХОЦЗ (0552) 435433