Експозиція відкрилася в Херсонській обласній науковій бібліотеці ім. О. Гончара 22 листопада. Автор ідеї — відомий херсонський фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України Олександр Андрющенко. До теми дітей із синдромом Дауна Олександр вперше звернувся у березні цього року, коли провів кілька фотосесій для «сонячних» малюків і показав ці роботи на власному сайті. Тепер, вважає автор, зібралося достатньо світлин, аби оформити їх в окрему виставку і привернути увагу до важливої соціальної проблеми. До виставки підібрано мотивуючий слоган: «Я — дитина! Я — не синдром Дауна!».
«Нас часто лякають нестандартні речі. Події, ситуації, люди… Як сприйняти, як повести себе? Оця невизначеність і лякає, точніше — лякає відсутність досвіду адекватних дій. Я — не виняток. Коли у поле зору потрапляла «нестандартна» людина, а тим паче коли доводилося з нею спілкуватися, я завжди ніяковів, — розмірковує Олександр Андрющенко. — Ця виставка складається з сорока семи робіт. Цифра символічна: «сонячні» люди мають у каріотипі 47 хромосом. Мій «перший дотик» до світу сонячних дітей, можливо, не був високохудожнім у звичному для мене розумінні, бо мета була зовсім інша — пізнати цей світ самому і допомогти у цьому іншим, сприяти доступними мені засобами соціальній адаптації дітей із синдромом Дауна».
Експозиція запланована до 19 грудня, але, за словами Олександра, цей проект обов’язково матиме продовження. «Виставка «Перший дотик» — не крапка, а скоріше кома у цій темі», — говорить автор.