Група польських та українських археологів виявила давньогрецьке поселення в Херсонській області. Поселення було засновано в другому столітті до нашої ери, повідомляє видання Science & Scolarship in Poland.
Перед початком розкопок археологи провели геофізичні дослідження і аерофотозйомку поселення з допомогою повітряного змія. Ці дані дозволили вченим скласти карту поселення і почати розкопки.
У результаті були знайдені залишки міських укріплень – захисних стін і ровів. Після проведення геофізичних досліджень археологи припустили, що в поселенні є невідомі об’єкти, які знаходяться під шаром ґрунту і їх тільки належить досліджувати.
За словами керівника польських археологів, Марчіна Матери, на сьогоднішній день знайдено більше дюжини схожих поселень в пониззі Дніпра. Ці поселення ніколи всебічно не досліджувалися, тому археологи планують в першу чергу провести геофізичні дослідження кожного поселення.
Так як поселення було розташоване неподалік від давньогрецької колонії Ольвії, вчені висунули гіпотезу, що воно служило «ринковою площею» для стародавніх жителів дніпровського степу і мешканців колонії.
Задовго до поляків засновник Херсонського історичного музею В.І. Гошкевич досліджував 13 поселень Ольвійської хори в пониззі Дніпра. Головне призначення цих городищ борисфенітів, на його думку, “не могло бути іншим, ніж просто торговим”.