Святкові заходи почалися традиційно з самого ранку. О 9.00 біля обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара відбулося урочисте підняття одного з найбільших державних прапорів у місті. Тут зібралося чимало городян, серед яких було багато військових, прикордонників, представники різних політсил і громадських організацій. Більшість одягли вишиванки і несли національну символіку.
Одразу після підняття прапора і привітань від офіційних осіб люди вирушили до Міського парку, де зі сторони вулиці Перекопської відкрили новий меморіал – «Слава Україні». На кількох великих стендах тут розмістили фотографії Небесної сотні, тривожних подій на Майдані, а також херсонських героїв, які загинули в ході АТО. Головний стенд прикрашає великий жовтий тризуб на синьому фоні. Наступного року, до 25 річниці відновлення незалежності України, тут установлять скульптуру композицію на патріотичну тему.
Під час відкриття меморіалу голова ОДА Андрій Путілов представив книгу «Хронологія мужності», до якої увійшли нариси про п’ятдесятьох мешканців Херсонщини, які не повернулися з війн на Донбасі. Книгу написали місцеві журналісти і волонтери за підтримки ОДА і небайдужих благодійників. «Хронологію мужності» обіцяють передати в усі бібліотеки області. Незабаром готуватимуть друге видання книги з історіями про тих, хто не увійшов до першої книги.
До присутніх з вітальними словами також зверталися міський голова Володимир Миколаєнко, священник Андрій Калита, місцеві поети і музиканти. Слово надали й військовому. Учасник АТО, старший сержант 93-ї механізованої бригади Володимир Беспочанський подякував городянам і всім волонтерам за підтримку у найтяжчі хвилини бойових дій.
«Вітаю всіх зі святом нашого прапору. Щоб зберегти незалежність і зібратися тут, багатьом довелось пожертвувати найдорожчим – життям і здоров’ям. Політика Кремля призвела до фактичного вторгнення російських військ на нашу землю. Під Іловайськом, Пісками і в донецькому аеропорту я втратив багато своїх друзів, отримав поранення, контузії… Багато наших полонених пройшли муки пекла, але вони були незламні. Нас зігрівало тепло тих, хто нас тут чекав, нас зігрівав наш прапор, – промовив боєць. – Я прошу підтримати зараз учасників АТО, які знаходяться в гарячих точках на сході України і тих, хто повернувся додому. А ми допоможем вам змінити тут життя на краще, викоренити корупцію, бюрократію, яку ми, на жаль, все ще часто зустрічаємо у повсякденному житті… Слава Україні!».
Після урочистостей люди вишикувались у широку колону і пішою ходою вирушили по проспекту Ушакова до набережної. В такому параді вишиванок взяли участь понад півтисячі херсонців. На набережній, біля пам’ятнику першим корабелам, розпочалася святкова концертна програма за участі місцевих творчих колективів.