20 секретів Microsoft Word

18 Вересня 2021 08:33

Пропонуємо 20 секретів, які допоможуть спростити роботу з Microsoft Word. Якщо ви часто користуєтеся цією програмою на роботі, то вони можуть добряче зекономити вам час.

archie-goodwin.net

archie-goodwin.net

Вставка дати і часу

Швидко вставити дату можна за допомогою комбінації клавіш Shift + Alt + D. Таку ж операцію можна виконати і з часом за допомогою комбінації Shift + Alt + T.

17053455-1-520x308

Швидка зміна регістру

Якщо ви ще не володієте сліпим методом набору, то CAPS LOCK може зіграти з вами злий жарт. Випадково включивши його і не подивившись на екран, можна набрати гору тексту, який доведеться видалити і переписати з нуля через одну натиснуту кнопку. Але виділивши потрібний текст і натиснувши Shift + F3, ви зміните регістр з заголовного на рядковий.

17053504-2-520x260

Прискорення курсора

Зазвичай, якщо ви переміщує курсор за допомогою стрілок, він рухається по одній букві. Щоб прискорити його пересування, затисніть разом зі стрілкою клавішу Сtrl.

Виділення фрагментів тексту, розташованих в різних місцях

Дуже корисна функція, яка дозволяє виділяти непослідовні фрагменти тексту. Утримуйте Ctrl і виділяйте потрібні вам шматки тексту.

17053512-4-520x244

Буфер обміну

Якщо ви користуєтеся копіюванням і вставкою (а ви напевно ними користуєтеся), то, швидше за все, знаєте про розширений буфер обміну в Word. Якщо ні, то він викликається натисканням на однойменну кнопку і показує все, що ви копіювали в буфер за час роботи.

17053521-5-520x334

Швидке створення скріншотів

Якщо ви робите мануал, огляд сервісу або вам просто потрібно вставити скріншот в Word, зробити це можна дуже просто за допомогою відповідного інструменту. Натисніть на кнопку «Знімок», і Word покаже всі активні вікна. Клікнувши на будь-яке з них, ви отримаєте скріншот цього вікна.

17053529-6-520x293

Розстановка переносів

Включення переносів може поліпшити читабельність тексту, а також позбавить вас від довгих порожніх інтервалів між словами. Ви можете розставити їх самі або довірити це комп’ютеру. Кнопка знаходиться в меню «Розмітка сторінки» – «Розстановка переносів».

17053536-7-520x289

Водяний знак

Ви можете додати водяний знак (watermark) на свій документ для додаткового захисту. Для цього перейдіть в меню «Дизайн» і виберіть пункт «Підкладка». У Word є чотири стандартних шаблони, також можна створити свій.

17053542-8-520x309

Повтор попередньої команди

Дуже корисна функція, яка дозволяє продублювати останню команду. Якщо ви натиснете F4, то Word повторить останню команду, яку ви зробили. Це може бути введення тексту, послідовне видалення кількох рядків, застосування стилів для різних відрізків тексту і багато іншого.

Постановка наголосів

Ставити наголос у Word простіше простого. Для цього встановіть курсор після букви, на якій має стояти наголос, і затисніть комбінацію клавіш Alt + 769. Важливо: цифри потрібно натискати на цифровій клавіатурі праворуч.

17053551-10-520x300

Налаштування стрічки

Верхню стрічку з кнопками можна дуже гнучко налаштувати. Для цього перейдіть в меню «Файл» – «Параметри» – «Налаштувати стрічку». Тут можна додати функції, яких раніше не було, і видалити ті, які не потрібні. Більше того, ви можете видаляти або створювати свої вкладки з функціями.

17053626-11-520x369

Швидке виділення великого шматка тексту

Щоб швидко виділити великий шматок тексту, встановіть курсор в його початок і клікніть мишкою із затиснутим Shift наприкінці фрагмента. Збереже час і нерви в ситуаціях, коли доводиться виділяти кілька аркушів відразу.

Швидке переміщення по документу

Існує кілька комбінацій, які сильно прискорюють навігацію по документу:

Ctrl + Alt + Page Down – наступна сторінка;

Ctrl + Alt + Page Up – попередня сторінка;

Ctrl + Home – переміститися вгору документа;

Ctrl + End – здогадайтеся самі. 🙂

Вставка нової сторінки

Як же я ненавиджу себе за те, що не знав цієї комбінації раніше. Ctrl + Enter дозволяє миттєво створити новий лист, а не утримувати Enter однією рукою, а інший в цей час заварювати чай.

Зміна папки для збереження за замовчуванням

За замовчуванням Word зберігає всі файли в папку «Документи». Для того, щоб змінити це, перейдіть в меню «Файл» – «Параметри» – «Збереження». У рядку «Розташування локальних файлів за замовчуванням» виберіть потрібну вам папку. У цьому ж меню ви можете налаштувати формат документів за замовчуванням, автозбереження і багато іншого.

17053648-15-520x172

Вихідне форматування

Для того, щоб повернути тексту вихідне форматування, потрібно натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Spacebar.

Word в якості менеджера завдань

Якщо ви великий шанувальник Microsoft і Word зокрема, то можете використовувати його навіть як менеджер завдань. Правда, для початку доведеться трохи постаратися. Натисніть правою кнопкою на стрічці функцій зверху і виберіть «Налаштування стрічки». У правому стовпці увімкніть вкладку «Розробник».

17053702-17-520x320

Перейдіть у вкладку «Розробник» і знайдіть елемент «Прапорець», на якому зображена галочка. Тепер, натискаючи на прапорець, ви можете створювати списки завдань і позначати їх, як виконані.

Вертикальне виділення тексту

Якщо ви випадково зіпсували свій список, то можете виділити текст вертикально. Для цього утримуйте Alt і використовуйте курсор мишки для виділення.

17053711-18-520x295

Захист документа паролем

Щоб захистити документ паролем, перейдіть у вкладку «Файл» і виберіть опцію «Захист документа». Тепер сміливо створюйте пароль, однак пам’ятайте, що якщо ви його забудете, відновити його не вийде.

17053718-19-520x354

Найшвидший спосіб відкрити Word

Завершує наш список справжній хакерський трюк 🙂 Якщо раніше для того, щоб відкрити Word, ви створювали новий документ або шукали його в меню “Пуск”, то тепер це в минулому. Натисніть комбінацію клавіш Windows + R і введіть у вікні winword. Якщо ви не користуєтеся командним рядком для інших команд, то наступного разу, коли ви натиснете Windows + R, команда для запуску Word автоматично завантажиться і вам залишиться лише натиснути Enter.

17053742-20

Джерело: МАПА