Який напій бадьорить краще, ніж кава

9 Червня 2021 12:20

tvoemisto.tv

Пробудити організм після сну може не тільки кава. Виявляється, щоб довше відчувати себе бадьорим варто пити чай. Про це Gazeta.ua розповів Борис Скачко, столичний дієтолог і блогер.

“Чай бадьорить організм на довший час, ніж кава. Вона тонізує швидше, але діє годину, а чай 3-4 години. У чорному і зеленому чаї є той самий, що й в каві кофеїн тільки називається теїн. Навіть в найпростішому чаї його 2,5%, у міцнішому до 5,5%. У каві ж Арабіці 0,5 %, у найякіснішій Робусті 2,5% кофеїну, як у найгіршому чаї”, – каже лікар.

Кофеїн посилює роботу печінки, нирок, серцевих м’язів та активність мозку.

“Можна пити не більше двох чашок чаю в день. Якщо більше, означає вбивати серце. Він розриває судини, бо збільшується тиск”, – радить дієтолог

Він піднімає організм на вищий рівень обміну речовин, підсилює секрецію шлункового соку. Тому допомагає переварювати їжу, допомагає печінці та ниркам краще очищувати кров.

“Не можна пити чай чи каву і водночас палити сигарети. Паління робить кров густішою, а кофеїн змушує серце її гонити по організмі. Такі ігри з організмом ні до чого хорошого не приведуть”, – говорить лікар.