7 способів укріпити серцево-судинну систему

30 Березня 2021 09:41

Вологість в долонях, холодні стопи, кінцівки терпнуть та втрачають чуття – це може бути ознакою захворювань серцево-судинної системи. Порушення на початкових етапах можуть бути викликані нерухливим способом життя та неправильним харчуванням.

Як укріпити серцево-судинну систему розповідає gazeta.ua з посиланням на zdrowie.wm.pl.

Харчуйся продуктами, багатими на Омега-3. Олія з льону, жирна риба, як лосось чи макрель, риб’ячий жир, що містять знижують рівень тригліцеридів у крові, тим самим покращують роботу серцево-судинної системи. Також продукти, що містять жирні кислоти Омега-3 захищають від онкології.

Правильно дихай. Важке дихання виникає через сидячий спосіб життя. Коли ми знаходимося у кріслі чи на дивані, блокуємо діафрагму, яка відокремлює черевну порожнину від грудної клітини. Це призводить до неправильного дихання, підвищує кров’яний тиск. Коли ми видихаємо занадто часто, втрачаємо вуглекислий газ, який має важливе значення для функціонування клітин. Намагайтеся робити глибокі вдихи та повільно видихати повітря. Також краще більше дихати ротом, а не носом.

Роби перерви в праці та не піддавайся стресам. Тут так само йдеться передовсім про сидячу роботу. Проведення по кілька годин перед комп’ютером не лише шкодить кровообігу, а і хребту. Тому перерву від роботи слід робити щогодини. Поприсідати, пройтися по приміщенню, зробити кілька вісімок очима. Так само стрес викликає порушення тиску, призводить до інфаркту. Для того, щоб розслабитись, слід якнайбільше відпочивати, слухати розслаблюючу музику та приймати релаксуючі ванни.

Приймай контрастний душ. Зміна холодної та гарячої води покращує роботу серцево-судинної системи та укріплює організм.

Регулюй рівень холестерину. Він міститься у жирному м’ясі. Краще замінювати тваринні жири на рослинного походження, з клітковиною.

Займайся фізкультурою. Про користь фізичних вправ не треба нікого переконувати. Передовсім, вони захищають від ожиріння. Перед тренуванням роби розтяжку. Це запустить систему кровообігу та допоможе запустити процес спалювання продуктів, які прийшли в організм під час їжі.

Вживай гострі приправи. Часник, імбир, гостра паприка, перець позитивно впливають на роботу системи кровообігу. Наприклад, часник, запускає рух тромбоцитів, зупиняють дію “злого” холестерину та тригліцеридів у печінці. Імбир та чорний перець підвищують циркуляцію крові.