В ОТГ на Херсонщині проблеми з фінансуванням соціальних проектів

17 Січня 2021 08:08

В об’єднаних територіальних громадах на Херсонщині, надто новостворених, сутужно з бюджетними грішми на соціальні та інфраструктурні проекти.

Та як полегшити тягар фінансової кризи, тамтешнім радам підказали податківці. Фахівці Головного управління ДПС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі з’ясували, що у власності мешканців краю – понад півмільйона земельних ділянок сільгосппризначення. І з них площа 118 тисяч наділів перевищує два гектари. Отриманими від їх використання доходами у вигляді податків господарі з громадами не діляться, а мали б. За найскромнішими підрахунками, каже виконувач обов’язків начальника Головного управління ДПС Ігор Клим, їх оподаткування додало б до скарбничок майже 55 мільйонів гривень. І це за найскромнішої ставки у три відсотки від оціночної вартості землі!

Але для того, щоб додаткове джерело надходжень до бюджету стало “повноводним”, очільникам громад і самим треба попрацювати – організувати інвентаризацію земель, встановити їх власників, провести з ними перемовини. Хоча зусилля того варті, адже згадані 55 мільйонів гривень зайвими ніколи не будуть.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ. Голос УКРАЇНИ