4 січня: це цікаво знати

4 Січня 2021 13:33
www.100hdwallpapers.com

www.100hdwallpapers.com

«Коли не зможу нічим любій вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимусь ніколи ні в чому не шкодити»

Григорій Сковорода

4 січня відзначається день Анастасії Путорозрішниці. До цієї святої звертались у молитвах для легкого протікання вагітності та пологів. Цього дня, з молитвою до святої, жінки вишивали рушник, який мав допомогти благополучно народити.

У народі примітили, яким буде день на Анастасію, таким буде і жовтень. Наші пращури спостерігали за хмарами: якщо вони пливли проти вітру, то очікували снігопаду.

4 січня народились:

1837 – Павло Житецький – перший історик української літературної мови, автор наукових досліджень і публікацій про українські писемні пам’ятки, зокрема Пересопницьке Євангеліє, «Енеїду» І. Котляревського, народні думи та ін. Лінгвістично обґрунтував концепцію безперервного розвитку українського народу, його мови і традиційної культури з часів Київської Русі.

1920 – Мирослав-Іван Велигорський – дослідник історії української культури, освіти, організатор громадського життя українців Канади.

Події 4 січня:

1919 – Рада Східної Галичини прийняла рішення про приєднання до України.
1919 – Центральна Рада заборонила обіг в Україні російських, німецьких і австрійських грошей.

Чи знаєте ви, що:

Бурдж Халіфа (стара назва «Бурдж Дубай») – найвищий хмарочос у світі, розташований у місті Дубай, Об’єднані Арабські Емірати. На сьогодні він є найвищою спорудою планети. Хмарочос сягає 828 метрів і складається з 162 поверхів. Вартість спорудження – 4,1 млрд доларів США.

Проект хмарочосу був розроблений американською компанією Skidmore, Owings and Merrill. Архітектор Адріан Сміт був дизайн-партнером до 2006 р. Особливості споруди включають у себе Y-формові плани поверхів, які будуть максимізувати вид на Перську Затоку. Зовнішній дизайн споруди буде складатись з 142 000 м² дзеркального скла, яке спеціально виготовляють у Сирії. Екстер’єр будинку спроектований таким чином, щоб конструкції скла та металевих рам могли витримати екстремальні температури регіону.

Бурдж Халіфа збудовано південнокорейською компанією Samsung, яка також будувала Вежі Петронас у Малайзії. 17 січня 2009 р. будівля досягла своєї цільової висоти 828 метрів, а 4 січня 2010 р. вона була офіційно відкрита.
Якщо до 4 січня робочою назвою будівлі було Бурж Дубаї, то під час відкриття башту було перейменовано на «Бурж Халіф» на честь президента ОАЕ шейха Халіфа.

Засклена площа будівлі рівна п’яти футбольним полям. У будівлі 162 поверхи, а площа його внутрішніх приміщень становить понад 1 млн кв.м. Висота будівлі – 828 метрів. У хмарочосі 57 ліфтів найшвидшої у світі системи, рухаються кабінки зі швидкістю 18 метрів на секунду. Також тут є автономна система електропостачання – 60-метрова повітряна турбіна і величезні сонячні батареї.

Вежу видно з відстані 90 кілометрів. Хмарочос зводили шість років. Завдяки тому, що продаж почався задовго до завершення будівництва, забудовнику вдалося реалізувати 90% площі. Кожному покупцю-іноземцю автоматично видається резидентська віза, від якої до громадянства ОАЕ – всього один крок.

Зараз велика частина будівлі, в якій розташовані шикарні квартири і готель, дизайн якого розробив Джорджіо Армані, пустує, але забудовник розраховує, що у вежі будуть жити і працювати 12 тисяч людей. З часом навколо вежі з’являться готелі, торговий центр, офісні та житлові будівлі, а також, як обіцяють, найвищий у світі «танцюючий фонтан».

«Рідна країна»