Понад 220 осіб з інвалідністю знайшли роботу за допомогою Херсонської обласної служби зайнятості

7 Грудня 2020 08:28

«За допомогою у сприянні працевлаштуванню до Херсонської обласної служби зайнятості звертаються усі без винятку категорії громадян, і це не випадково, адже це дійсно сервісна установа, де команда спеціалістів працює на підвищення конкурентоспроможності громадян та їх працевлаштування», – зазначив директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов.

Окремо щодо надання послуг особам з інвалідністю.

З початку 2020 року 1004 особи з інвалідністю скористались послугами Херсонської обласної служби зайнятості, з них 423 безробітні особи перебували на обліку і 222 особи працевлаштовані.

За словами Євгенія Єрашова служба зайнятості долучається до участі у реалізації трудової та професійної складових реабілітаційної програми для кожного громадянина цієї категорії.

«Спеціалісти центрів зайнятості розробляють індивідуальні програми працевлаштування таких клієнтів як основу їх раціонального працевлаштування. Це відповідний перелік заходів, соціальних послуг та дій клієнта для підвищення його конкурентоспроможності на ринку праці, на інтеграцію у життя суспільства», – підкреслив керівник обласної служби зайнятості.

Разом з тим слід зазначити, що допомога особам з інвалідністю не обмежується пошуком роботи за наявними вакансіями, працівники служби зайнятості підтримують їхні прагнення знайти себе і в інших сферах діяльності. З почату року 36 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання і отримали нову професію або підвищили свою професійну кваліфікацію, що позитивно вплинуло на пошук підходящої роботи.

Під час співпраці з безробітними особами з інвалідністю фахівцями служби зайнятості застосовується індивідуальний підхід для забезпечення професійного самовизначення цих громадян. Профорієнтаційні послуги цій категорії безробітних надаються з урахуванням їхніх професійних інтересів, можливостей та здібностей і, що обов’язково, – рекомендацій МСЕК, такі послуги отримали 832 особи з інвалідністю.

До відома: громадяни з інвалідністю, які звертаються до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» отримують усі соціальні послуги, які передбачені законодавством: підбір підходящої роботи, можливість отримати професію, відновити професійні навички або підвищити кваліфікацію тощо. Їм нарівні з усіма забезпечено вільний доступ до будь-якої інформації щодо працевлаштування.

Відділ інформаційної роботи Херсонського обласного центру зайнятості