У Скадовську протестували рибалки, підприємці та активісти

17 листопадаа 2020 07:36

Рибалки, підприємці, активісти низки громадських організацій та органів місцевого самоврядування курортного Скадовська, сусідніх селищ Лазурне та Красне влаштували акцію протесту у місті на Чорному морі.

Вони висловилися категорично проти планів передачі у розпорядження Національного природного парку «Джарилгацький» всього острова Джарилгач та морської акваторії навколо нього. Учасники акції побоюються, що після такої «реформи» (її підтримують деякі високопосадовці Мінекології) заборонять чи істотно обмежать доступ на острів відпочивальників та промислових бригад, котрі виставляють на піщаних мілководдях вентері для вилову риби та креветок.

У нацпарку спростовують такі закиди. Але факт залишається фактом: навіть зараз наявність на острові двох господарів спричиняє проблеми та конфліктні ситуації. Зокрема, Скадовський лісгосп упродовж останніх років через встановлення заповідного режиму не отримує дозволів Мінекології на санітарний відстріл муфлонів, благородних оленей та ланей з популяції на острові, чиї кормові ресурси досить обмежені. Тож його перенаселення травоїдами за відсутності природних регуляторів-хижаків загрожує зникненням рідкісних рослин. Водночас цей відстріл раніше приносив господарству чималі гроші за рахунок продажу ліцензій українським та іноземним мисливцям. Тому учасники акції протесту вимагають організувати громадські слухання з приводу розширення нацпарку. І надалі приймати будь-які управлінські рішення лише з урахуванням думки місцевих жителів.

Голос України