Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс відвідала адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом

9 листопадаа 2020 15:06

Фото ppu.gov.ua

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс прибула з візитом до Херсонської області на запрошення постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Антона Кориневича, повідомляють у представництві президента України в АР Крим.

“Велика Британія була в числі перших країн, яка відреагувала на спробу анексії та послідовно підтримує Україну на міжнародній арені у боротьбі за деокупацію Криму. Представництво дякує посольству Великобританії в Україні за важливий жест підтримки суверенітету і територіальної цілісності України”, – йдеться в повідомленні на сторінці представництва у Facebook у четвер.

Візит Сіммонс розпочався із зустрічі в херсонському офісі представництва, після розмови про поточну ситуацію з дотриманням прав людини на тимчасово окупованому Кримському півострові делегація вирушила з візитом на КПВВ “Каланчак” – адміністративну межу між Херсонською областю та АР Крим.

Увечері очікується зустріч у Херсонській обласній державній адміністрації з представниками громадських організацій та ініціатив, які працюють за кримським напрямом.

Як зазначено, для команди представництва важливо інформувати партнерів про поточну ситуацію, яка склалася в Криму з дотриманням прав людини і порушенням норм міжнародного права, переслідуванням представників української громади та корінного кримськотатарського народу Російською Федерацією та її окупаційними адміністраціями.

У представництві зазначили, що кожен візит на адміністративну межу між Херсонською областю і тимчасово окупованою територією АР Крим є особливим, оскільки це не лише важливий стратегічний об’єкт, де здійснюється пропуск громадян, а й місце, де кримчан зустрічає український прапор і де наочно можна простежити зміну державного підходу в турботі про власних громадян, які стали заручниками окупації.

“Особливо така увага важлива зараз, коли в Криму назріває справжня гуманітарна криза через пандемію COVID-19 і порушення державою окупантом – Російською Федерацією – своїх обов’язків щодо захисту цивільного населення, включно з медичним забезпеченням. Для нас також важливо показувати реальний стан справ нашим надійним міжнародним партнерам, як Велика Британія”, – пояснили у відомстві.

Джерело: Інтерфакс-Україна