8 порад тим, хто весь день сидить за комп’ютером

13 Травня 2019 09:21

Переважна більшість з нас працюють за комп’ютером цілий день. І рівно о 18:00, в кінці кожного робочого дня ваша голова перетворюється на гарбуз, немов карета Попелюшки. Як уникнути наслідків тривалої роботи за комп’ютером?

237

Як уникнути томи очей від комп’ютера та інших проблем зі здоров’ям

Подбайте про високий рівень монітору

Якщо ви постійно нахиляєтесь або задираєте голову під час роботи, ви затискайте м’язами шиї кровоносні судини. Вашому мозку бракує кисню і ви швидше втомлюєтеся і втрачаєте увагу. Головний біль в кінці робочого дня теж може виникати саме з цієї причини.

Поставте монітор на рівень очей, так, щоб ви бачили його, не нагинаючись і не задираючи голову.

Підказка: навчіться сліпому методу друку. Якщо ви кожен раз стежте за пальцями на клавіатурі, ви дивитеся цілий день вниз, незалежно від того, де стоїть ваш монітор.

Пийте воду

Недолік вологи в організмі накопичується непомітно, але саме через нього можуть пересихати очі і починатися головні болі. Без достатньої кількості води ваша кров стає густішою і гірше переносить кисень до клітин вашого мозку.

Робіть перерви

Ні, не на те, щоб почитати френдстрічку. Щогодини вам необхідно вставати з-за комп’ютера і робити розминку. Хребет, талія, очі і вени на ногах скажуть вам спасибі.

Виходьте пішки

Якщо ви працюєте в висотній будівлі, забудьте про ліфт. Підйом навіть на 12 поверх, це цілком посильне завдання, а розігнати кров вам просто необхідно. До того ж, за весь день ви ходите по сходах від сили два рази: на роботу і з обіду.

Розминайтеся прямо на робочому місці

Вам навіть не потрібно вставати з-за столу. Прості скручування на крутиться стільці з максимальною амплітудою допоможуть вам компенсувати вимушену нерухомість.

Збільшуйте шрифт

Болять очі від комп’ютера? Затиснута клавіша “контрол” та обертання коліщатка миші дозволять вам вибрати потрібний розмір шрифту. Чи не мучте себе, читайте тексти в тому розмірі, в якому зручно саме вам. Інакше вам забезпечений головний біль, якщо постійно мружитися.

Моргайте

Коли ви працюєте перед екраном, частота ваших моргань знижується втричі, що призводить до пересихання очей. Моргайте частіше і пам’ятайте про правило 20х20: кожні 20 хвилин вам необхідно дивитися вдалину не менш 20 секунд.

Давайте очам відпочити

Не упиватися поглядом в мобільний телефон під час обіду або відразу після роботи. Не сідайте дивитися кіно відразу після роботи. Взагалі, заведіть собі звичку не менше години не дивитися на електронні пристрої після роботи.