Про це повідомляє у Facebook Херсонська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.
«Нині віддалене від населених пунктів урочище «Скелька» є об’єктом посиленого інтересу скарбошукачів. Значна частина території спотворена грабіжницькими розкопами і, фактично, втрачена для науки. Сучасний стан пам’ятки археології національного значення не можна оцінити інакше як археологічну катастрофу», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, до катастрофи призвело варварське нищення “чорними археологами” унікального об’єкту культурної спадщини.
“Пам’яткоохоронні установи не володіють достатніми ресурсами та можливостями для організації захисту пам’ятки від остаточного знищення, а представники правоохоронних органів під різними приводами уникають зустрічі з «чорними археологами», – зазначають в облорганізації НСКУ.
Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2012 р. за № 929 пам’ятка «Античне городище Скелька 1» була включена до Переліку пам`яток культурної спадщини національного значення Херсонської області, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Свого часу це античне городище входило до оборонної системи Ольвійської держави. Пам’ятка є багатошаровою, наявні археологічні знахідки дозволяють простежити тут життя населення від другої половини VI cт. до н. е. до III ст. н. е.
Отримана в результаті дослідження пам’ятки археологічна інформація стала вагомим внеском у джерельну базу вивчення античної історії території сучасної України.
Колекції знахідок зберігаються в Інституті археології НАН України, Миколаївському та Херсонському обласних краєзнавчих музеях.
Городище було відкрите в 1895 році Віктором Гошкевичем, який у 1909 році провів тут перші дослідження.