Школи Херсонщини отримають швидкісний інтернет та сучасну комп’ютерну техніку

12 Лютого 2019 15:06

8 лютого під час ХХІІІ сесії Херсонської обласної ради VII скликання директор Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Євген Криницький звернувся до депутатів усіх рівнів, а також голів районних рад та об’єднаних територіальних громад із пропозицією направити залишки освітньої субвенції у розмірі понад 140 млн грн на підключення закладів освіти до швидкісного Інтернету, придбання сучасної комп’ютерної та інтерактивної навчальної техніки тощо.
«Реформи, що відбуваються наразі в Україні мають стратегічне значення для розвитку держави. Одна з головних реформ країни – реформа освіти. І саме від вас – депутатів місцевих рад залежить розвиток та впровадження цієї реформи.
Цього року знову більше десяти тисяч першокласників прийдуть у змінену школу. На них чекатимуть перепідготовлені вчителі, нові, засновані на сучасних потребах, програми та новий освітній простір, у який держава знову  —  вже другий рік поспіль  інвестує понад 1 млрд грн на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування.
Та цей фінансовий ресурс не може бути спрямований на змістовну складову освіти старшокласників – базової складової людського капіталу Херсонщини. Щоб гасло «Херсонщина – територія розвитку та інновацій» перетворилося в реальну дійсність, нам треба дати молоді якісну й змістовну освіту.
2019-го у тестовому режимі має запрацювати Національна освітня платформа, де розвиватиметься цифрова освітня екосистема.
Зокрема, на ній розміщуватимуться справжні електронні підручники з віртуальними 3D-матеріалами, інтерактивні лабораторії, віртуальні музеї, форуми для спілкування, системи менеджменту освіти. Херсонські школярі зможуть ними скористатися, якщо матимуть інформатизовані місця навчання. Зараз у закладах освіти підключено до інтернету 4,8 тис. комп’ютерів, а до WiFi тільки 997, із них на селі – 306. І це на 108 тисяч здобувачів освіти.
Сьогодні кожна громада має залишок освітньої субвенції: по області –  140168558 грн – це реальний ресурс для удосконалення змістовної складової освіти, інфраструктури навчального середовища.
Він спрацює за умови вашої, шановні депутати, ініціативи спрямувати залишки освітньої субвенції на підключення закладів освіти до швидкісного Інтернету, на придбання сучасної комп’ютерної та інтерактивної навчальної техніки, нових кабінетів, особливо, природничо – математичного профілю, дидактичного забезпечення шкіл.
Саме тому, шановні колеги, звертаємось до вас з проханням – при розподілі залишків освітньої субвенції в першу чергу спрямувати видатки на змістовну складову освіти. Від кожного з вас залежить право наших дітей на доступ до якісної освіти», – наголосив у своїй заяві директор Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Євген Криницький.
Цю ініціативу підтримала більшість. «За» проголосувало 44 депутати.