Як правильно заморожувати фрукти і овочі

30 Червня 2018 14:50

Щоб зберегти на зиму свіжі фрукти та овочі, можна їх заморозити. Якщо правильно все зробити, вітаміни свіжих продуктів залишаться після розморожування.

У чому, в яких кількостях та за якої температури найкраще заморожувати овочі та фрукти розповіли у Cosmopolitan.

Перед заморожуванням потрібно бланшувати овочі і нарізати брусочками, часточками або кубиками / evhayat.com

Загальні рекомендації:

Тара – найкраще заморожувати в герметичних контейнерах або пакетах. Зелень варто морозити в харчовій фользі – так вона збереже корисні властивості і яскраво-зелений колір. Не варто наповнювати пакети по самі вінця. Так як в овочах і фруктах багато рідини, яка при заморожуванні розширюється, постарайтеся залишити в пакетах і контейнерах вільного місця у 2-3 см.

Температура – оптимальною для заморозки фруктів, овочів, зелені, ягід і грибів вважається температура -18°С і нижче. Це той рубіж, при якому гинуть шкідливі бактерії. Щоб продукти не зіпсувалися, стежте за тим, щоб не було перепадів в температурному режимі.

Порції – краще формувати невеликі порції. Так продукти не будуть загнивати всередині. Постарайтеся заморожувати продукти на один раз: на порцію десерту, супу. Для всіх продуктів ідеальна форма – брикет в 3-4 см. Якщо ви використаєте менший розмір, тоді можливо відбудеться примерзання до стінок морозильної камери і так вони промерзнуть в 2 рази швидше, ніж коли буде більше місця.

У овочах і фруктах багато рідини, яка при заморожуванні розширюється, постарайтеся залишити в пакетах і контейнерах вільного місця у 2-3 см. / 24tv.ua

Як заморожувати окремі продукти

Фрукти

Обов’язково видаліть кісточки з плодів, тому що розморожені фрукти складніше буде очистити. Наріжте фрукти скибочками і просто покладіть в пакети – так плоди займуть менше місця.

Овочі

Перед заморожуванням потрібно бланшувати овочі і нарізати брусочками, часточками або кубиками. Водянисті овочі (томати) краще перетерти в сік і заморозити в рідкому вигляді. Коренеплоди слід заморожувати в тертому або нарізаному вигляді. Зелений горошок і кукурудзу варто очистити від стручків і від качана. Промийте їх і просушіть: так зерна не потемніють після розморожування.

Обов’язково видаліть кісточки з плодів, тому що розморожені фрукти складніше буде очистити / slovenskenovice.si

Ягоди

Полуницю, малину та суницю пересипте цукром (на 1 кг ягід потрібно 0,3 кг цукру), відправ на 2-3 години в холодильник. Після цього можна ягоди заморожувати. Такий спосіб допоможе ягодам зберегти форму після розморожування.

Зелень

Перед заморожуванням зелень варто промити теплою водою і просушити. Можна нарізати і розформувати по маленьких упаковках з фольги.

Морозильна камера – це, безсумнівно, одна з найбільш корисних речей у будинку. З її допомогою ми можемо легко зберігати деякі продукти до декількох місяців. Але досить багато людей роблять помилки, заморожуючи ті продукти, які не можна класти в морозильну камеру.

Джерело: gazeta.ua