Як пережити спеку: поради лікаря

20 Червня 2018 16:50
umoloda.kiev.ua

umoloda.kiev.ua

У спекотнi днi людина втрачає 3,5 лiтра рiдини.

«Пийте воду часто й потроху, щоб пiдтримувати її оптимальний вмiст в органiзмi. При температурi повiтря понад плюс 30 градусiв слiд випивати не менш як пiвлiтра води за годину — приблизно склянку кожнi 20 хвилин», — радить сімейний лікар Валентина Роженюк.

Для пiдтримки iмунiтету та зниження iнтоксикацiї органiзму споживайте фрукти й овочi. Не вживайте важкого спиртного, кави, чаю та iнших кофеїновмiсних напоїв, аби часто не бiгати в туалет i таким чином не пiдсилювати зневоднення.

I ще: у спеку не рекомендують застосовувати електричнi вентилятори, бо вони пiдвищують зневоднення органiзму.

Лікар також радить зменшити тривалість перебування на сонці та подумати про свою шкіру.

«Пектися пiд сонцем — шкiдливо. Ультрафiолет, як i радiацiя, має здатнiсть накопичуватися в органiзмi людини та проявлятися згодом — швидше старiтиме шкiра, виникатимуть пухлини, рак, хворiтимуть внутрiшнi органи людини.

Ультрафiолетове опромiнення дiє й у тiнi, вiдбиваючись вiд асфальту, води чи вiкон. Не можна перебувати на сонцi дiтям до двох рокiв, адже дитяча шкiра у два-три рази тонша, нiж у дорослих. Небезпечно перебувати на сонцi й тим, у кого хронiчнi хвороби та свiтла шкiра — у них вища ймовiрнiсть опiкiв. У зонi ризику — також люди, в яких багато родимок на тiлi. Адже пiд впливом ультрафiолету родимка може перерости у злоякiсну пухлину.

Вiд 10-ї до 16-ї години ультрафiолетовi променi особливо агресивнi, тому в цей час засмагати категорично заборонено. Сонячного випромiнювання, пiд яке потрапляє людина, навіть ідучи вулицею, цiлком достатньо, аби забезпечити вiдповiдну кiлькiсть вiтамiну D», — додає лікар.