Херсонський історик презентував книгу про Литовську республіку

22 Травня 2018 11:10

Вчора в Херсонському державному університеті відбулася презентація книги Артема Петрика “Світло та тіні” Першої республіки: Литовська держава у 1918-1940 роках”.

Праця висвітлює буремний шлях становлення литовської державності через історію політичного й військового будівництва, національного питання, литовської культури тощо.

Артем Петрик – кандидат історичних наук, викладач кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Херсонського державного університету. Він займається дослідженнями у царині історії української державності ХХ століття, історії Першої Литовської республіки (1918-1940 рр.) та україно-литовських відносин у цей період.

“Книга присвячена литовському державному ренесансу, – відзначає Артем Петрик. – Багато в чому литовська історія перекликається з українською. І українці, і литовці змогли зберегти свою ідентичність. Ця історія про те, що лише сильна духом держава здатна вистояти. У свій час литовці повірили у власну незалежність попри заборону говорити рідною мовою, попри радянську пропаганду”.

Книга побачила світ завдяки підтримці Херсонської міської ради, Почесного консула Литовської республіки у Херсонській області Віктора Попова, Культурного центру “Україна-Литва” в особі його керівника Наталії Бімбірайте.