Що не можна робити одразу після того, як поїв

27 Квітня 2018 16:07

Всі знайомі з негативним впливом шкідливих звичок на здоров’я. Але багато, здавалося б, нешкідливих звичок, можуть нашкодити травленню, якщо їм слідувати.

zdorovia.com.ua

zdorovia.com.ua

Що не можна робити відразу після їжі

1. НІ: Прогулянки

Багато хто з нас вважає, що після щільного прийому їжі корисно піти прогулятися, але це не зовсім так. Ходьба після їжі може стати причиною кислотного рефлексу і нетравлення шлунка.

Піша прогулянка – це відмінний спосіб витратити калорії. Але лікарі рекомендують здійснювати її не раніше, ніж через 15-20 хвилин після їди.

2. НІ: Фрукти

Існує думка, що фрукти потрібно їсти як десерт відразу після їжі. Але насправді це не так.

Фрукти, з’їдені після основного прийому їжі, стикаються з нею і починають блукати і закисати. Це порушує нормальний травний процес. Краще їсти їх за годину до їди або мінімум через 2 години після.

3. НІ: Велика кількість рідини

Лікарі не радять багато пити після їжі – це порушує процес травлення.

Ось чому ідеальний час для напоїв настає, по крайній мірі, через годину після їжі.

4. НІ: Сон

Більшість з нас любить лягти спати відразу після їжі, але ця звичка шкідлива. У положенні лежачи невелика кількість травних соків затікає назад з шлунку в стравохід.

Ось чому деякі люди відчувають печію, коли лягають спати відразу після прийому їжі. Щоб уникнути цієї проблеми лягай спати не менше ніж через дві години після їжі.

5. НІ: Прийом ванни 

Купання в теплій воді підсилює приплив крові до кінцівок і до всієї поверхні тіла. Відповідно кровотік в районі шлунка знижується. Проробляти водні процедури мінімум через півгодини-годину після їжі.

Що потрібно робити відразу після їжі

1. ТАК: Тепла вода

Для правильного переварювання їжі в першу годину після їжі організму потрібні енергія і тепло. Тому бажано не їсти відразу після основного прийому їжі холодні страви, наприклад морозиво. Найкраще випити пару ковтків теплої води.

2. ТАК: Бесіда з близькими

Для правильної швидкості кровотоку і травлення уникай фізичної і психічної напруженої діяльності. Найкраще витратити час після їжі на приємне спілкування з близькими без всяких суперечок і сварок.

3. ТАК: Вільний одяг і ремінь

Щоб запобігти гастроезофагеальній рефлюксній хворобі, не одягай тісний одяг і тугі пояси, які тиснуть на шлунок.