Як час прийому їжі впливає на здоров’я

25 Березня 2018 13:06

Як час прийому їжі впливає на здоров’я? І не тільки на здоров’я, а й на якість сну, а також добовий ритм. Читайте про це в нашій статті.

zdorovia.com.ua

zdorovia.com.ua

Дослідження мишей в Інституті Солка в Каліфорнії
Дослідження, проведені на мишах, довели, що час прийому їжі впливає на вагу і метаболізм. Не так давно професор з Інституту Солка в Каліфорнії провів експеримент, який показав такі результати: миші, які харчувалися за графіком і їли жирну їжу один раз о 8 годині були здоровіші, ніж миші, які їли ту ж їжу, коли захочуть. Після такого експерименту вчений збільшив час до 12, а потім до 15 годин. У цьому випадку знову миші, які їли по графіку виявилися здоровішими, ніж їх опоненти.

Експеримент ВВС
Одна з телепередач ВВС влаштувала 10-тижневий експеримент. Для цього вони набрали 16 добровольців, виміряли у них кількість жиру, рівень цукру і холестерину. Після цього їх розділили на дві різні команди. Перша команда харчувалася як зазвичай, а друга – снідала на 1,5 години пізніше, а вечеряла на 1,5 години раніше, тобто 3 додаткових години на добу вони не їли.

В результаті експерименту учасники першої групи втратили більше жиру, а рівень цукру і холестерину прийшов в норму, на відміну від другої команди, у якій ці показники були поганими.

Лікарі запевняють, що велика кількість досліджень показує: пізня ніч – це найгірший час для вживання цукру і жиру.

Вживання їжі пізно ввечері
Напевно, всім відомо те, що не варто їсти пізно ввечері. Важливо вживати їжу приблизно за 3 години до сну. В іншому випадку в людському організмі сповільнюються і запізнюються необхідні відновлювальні процеси.

Чому потрібно вставати раніше?
Рано вранці в шлунку запускається процес виділення соляної кислоти. Тому, коли ми хочемо відіспатися хоча б до 10, ми завдаємо шкоди організму. Фахівці рекомендують випивати склянку теплої води за півгодини до сніданку. Таким чином, ви забезпечите легке перетравлювання їжі.

Якість сну і прийоми їжі
Сон – це одна з важливих складових, яка впливає на харчову поведінку. Мала кількість сну, погана його якість безпосередньо пов’язані зі збільшенням споживання їжі і як наслідок – набором ваги. Сон, який триває менше 5 годин – шкідливий, як і сон більш 9. Корисний сон – це 7-8 годин.