Міністерство освіти і науки України та партнери з ETF (European Training Foundation) та ЄС працюють над концепцією реформування професійної освіти.
Передбачено 7 напрямів для вдосконалення професійної освіти в Україні:
1. Децентралізація та оптимізація управління системою професійної освіти
2. Концепція оптимізації мережі закладів професійно-технічної освіти
3. Вдосконалення механізмів фінансування
4. Вдосконалення законодавства в сфері професійної освіти
5. Покращення якості професійної освіти та забезпечення її відповідності потребам ринку праці
6. Професійна орієнтація та розвиток кар’єри
7. Модернізація матеріально-технічної бази
Міністр освіти Лілія Гриневич розповіла, що Уряд наразі перебуває в процесі передачі майна професійних закладів на місцевий рівень, повідомляє прес-служба МОН.
«Процес рухається доволі складно. Однак уже зараз ми передали повноваження з управління закладами на місця. Також передано повноваження з формування регіонального замовлення. Щодо удосконалення мережі ПТНЗ. Лише протягом 2017 року 48 закладів професійної освіти приєднано до потужніших. Але ми маємо підійти до цього процесу системніше», – зазначила Міністр.
Окремо йшлося про модернізацію системи фінансування професійної освіти. Міністр наголосила, що в майбутній Закон «Про професійну освіту» важливо закласти механізми для здійснення галузевого замовлення.
Щодо модернізації професійної освіти Міністр відзначила, що в бюджеті 2018 року закладено вдвічі більше коштів на модернізацію профосвіти, ніж торік, а саме – 100 млн грн.
«Однак у цьому ж звіті зазначається, що зношення обладнання наших закладів коливається від 60 до 100 відсотків. Протягом 3 років ми вклали в модернізацію професійної освіти 200млн грн, однак цього катастрофічно недостатньо. І ми сподіваємося на підтримку Європейського Союзу в цьому питанні», – зауважила Лілія Гриневич.