Роль прогресивної молоді в житті місцевих територіальних громад обговорили в Херсоні.
Про це йшлося під час засідання молодіжної дискусійної групи з питань децентралізації, що відбулося 24 січня в Херсонському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, повідомляє Укрінформ.
До участі в заході були запрошені представники молодіжних та інших громадських організацій, активісти з об’єднаних територіальних громад області, депутати.
“Треба доносити до молоді і пояснювати їй: якщо молоді люди не почнуть бути активними, хтось буде вирішувати, як вони будуть жити”, – сказала у виступі на засіданні молодіжної дискусійної групи його модератор, експерт з комунікацій Херсонського ЦРМС Анастасія Супрун.
Проте, як зазначалось на заході, наразі це питання вирішити не просто.
“Тема молоді не тільки в тому, що її не залучають. Її не кличуть, бо не було такої практики… А найсумніше те, що люди у владі, які працюють з молоддю, не знають, як працювати з молоддю та залучати її до громадського життя”, – наголосила представник громадської організації “Громадський центр “Нова генерація” Наталія Дорофєєва.
На переконання громадського активіста, представника Любимівської ОТГ Каховського району Володимира Жданова, у невеликих населених пунктах люди, у тому числі й молодь, в основному пасивні, тож потрібен приклад.
“Для себе я визначив таке правило. Потрібен завжди приклад. Якщо ти активізував людей, ти повинен їх вести”, – поділився він досвідом своєї роботи під час реалізації одного із громадських соціальних проектів у Любимівці – будівництві дитячого майданчика.
В ході засідання його учасники висловлювали своє бачення щодо того, як повинна проводитися молодіжна політика у територіальних громадах. Зокрема, модератор засідання Анастасія Супрун висловила думку, що молодіжна політика – “це інтеграція в соціальні відносини”.
Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.