Зустріч голів ОСББ Корабельного району міста Херсона з патрульною поліцією та командою Інформаційного ресурсного центру «Правовий Простір» відбулася 15 серпня. Дізнатися про безпеку міста і кожного його жителя, про повноваження патрульної поліції, відповідальність за найбільш поширені адміністративні правопорушення та правила поведінки в небезпечних ситуаціях прийшли старші будинків району.
Безпека міста і городян залежить від кожного. При цьому реальний, помітний результат приносять спільні зусилля громади й поліції. Така співпраця ґрунтується на довірі. Звісно, завоювати її непросто – потрібен час, зусилля, щоб зарекомендувати себе як професіонал і систематичні контакти поліції з представниками громади, у даному випадку головами ОСББ.
Саме такими були меседжі зустрічі, що стала заключною із трьох, які патрульна поліція Херсона провела з головами ОСББ трьох районів міста, запросивши до співпраці співробітників ІРЦ «Правовий Простір».
Координаторка порталу Анна Мартинюк презентувала учасникам алгоритми дій у небезпечних ситуаціях: домашнє насильство, крадіжка, грабіж/розбій, шахрайство та дорожньо-транспортна пригода. Електронна версія алгоритмів – тут . Також Анна рекомендувала головам зробити копії флаєрів з такими порадами і розвісити їх для наочності на дошках оголошень у під’їздах. Голови ОСББ зацікавилися рекомендаціями та пообіцяли провести профілактичні бесіди з літніми людьми, які найчастіше стають жертвами шахраїв, та поширити алгоритми серед мешканців.
Директорка ІРЦ Правовий простір Наталя Бімбірайте розповіла присутнім про кампанію зі створення Кризового центру для жертв домашнього насильства та безоплатну правову допомогу в місті. Правозахисниця порадила головам ОСББ сходити на прийом до свого депутата та розповісти про наслідки проблеми, з якими вони як керівники об’єднання стикаються. Щоб потім, голосуючи в міській раді за певні рішення, депутати були обізнані про масштаби проблеми на своєму окрузі.
Юрист Сергій Плахотнюк закликав звертатися на прийом за потреби за безоплатною правовою допомогою.
У свою чергу представники патрульної поліції Олена Вахтель та Андрій Кований роз’яснили учасникам зустрічі функції патрульних, представили статистику адміністративних правопорушень. Поділилися досвідом розв’язання болючих проблем, як от: дрібне хуліганство, порушення правил благоустрою, розпиття спиртного, порушення тиші, дрібна крадіжка, злісна непокора, насильство в сім’ї.
Головний посил полісменів до громади – націлювати роботу на профілактику правопорушень, фіксувати та оперативно повідомляти поліцію про вчинене правопорушення. Патрульні закликали не заплющували очі на правопорушення, за можливості фіксували його на камеру, невідкладно зверталися на 102, викликали патрульних і виступати свідками. Адже для того, щоб порушник був притягнутий до відповідальності, треба йти до кінця, не боятися бюрократії, а свідомо діяти у правовому полі.
Зокрема Альона Вехтель детально пояснила, за яких підстав порушення якої саме статті відбувається, яка відповідальність за це передбачена. При цьому важливо, що патрульні наводили реальні приклади, ділилися досвідом розв’язання болючих проблем (на фото).
Надалі полісмени планують провести зустріч голів всіх трьох районів з громадськістю та дільничними. На них вони обов’язково запрошують партнерські громадські організації з платформи «Безпечне місто»*.
*Довідка
В Херсоні з початку 2017 року працює платформа «Безпечне місто». у вересні 2016 року Меморандум про взаємодію у реалізації проекту «Безпечне місто: об’єднуємо зусилля заради якісних змін у громаді» підписали 6 партнерських громадських організацій Херсона: ГО «Громадський центр «Нова генерація», БО «Фонд милосердя та здоров’я», ГО ІРЦ «Правовий Простір», ХОЦ «Успішна жінка», ГО «Херсонський клуб екстремальної журналістики», Регіональний Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Херсонській області.