Херсонські лікарі радять, як уберегтись від спеки

4 Серпня 2017 11:50

Головний лікар Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини, доктор медичних наук Юрій Ромаскевич на своїй сторінці у соцмережі facebook поширив рекомендації щодо того, як уберегти себе від теплового удару.

“Задля збереження свого здоров’я, здоров’я Ваших близьких та колег прийміть наступні поради:

1. Навіть якщо Ви прибічник ранкових фізичних вправ, максимально обмежте фізичну активність у найближчі 7-8 діб!

Якщо немає нагальної потреби, не виходьте та не пересувайтесь під прямим сонячним світлом. Якщо це вкрай необхідно, пересувайтесь нешвидко, максимально знаходячись в тіні, з обов’язковим “гостюванням” у кондиціонованих магазинах! Завжди майте з собою невелику пляшку води (саме води, а не солодкого напою або пива!).

2. Одяг повинен бути максимально зручним та вільним, з бавовни або льону, бажано білого кольору! Не забувайте покрити голову!

3. Водні процедури: душ не повинен бути ані гарячим, ані холодним, користуйтесь теплою та прохолодною водою! Не забувайте: Херсонщина – багата на водойми область, проведіть більше часу біля води!

4. Пам’ятайте: основна група ризику з теплового удару – це люди похилого віку, пацієнти з хронічними захворюваннями, діти!

5. В жодному разі не вживайте алкогольні напої!

6. Шановні керівники підприємств, у Вашій владі скоротити тривалість робочого дня або змінити його на користь більш прохолодної частини доби!

7. Ті, хто кондиціонують приміщення, не забувайте, що перепад між температурою зовні та в приміщенні не повинен перевищувати 15 градусів, це теж дуже шкідливо!

8. У разі виявлення потерпілого від теплового удару одразу ж викликайте швидку (на жаль, важкість ситуації коливається у дуже широкому діапазоні від втрати свідомості до інсульту). Ваші дії – перемістити людину в тінь (або в кондиціоноване приміщення), звільнити від одягу верхню частину тіла, обтирати тіло (особливо шию) водою!

Здоров’я Вам всім та терпіння!”