Курортний сезон на Херсонщині: Арабатська стрілка – фаворит

26 Липня 2017 09:41

ФОТО LOVILETO.COM.UA

Наприкінці липня традиційно говорять про особливості перебігу курортного сезону: популярні місця, новинки, ціни, географію туристів. «День» поцікавився, яка ситуація на морських узбережжях Херсонщини на Чорному і Азовському морях, що обирають і звідки їдуть туристи на південь.

«На сьогодні можна говорити про 2,9 мільйона відвідувачів на Херсонщині з початку туристичного сезону. Оперативну інформацію надає один із операторів мобільного зв’язку, з яким ми тісно співпрацюємо. Звичайно, це не всі туристи, але більшість, — коментує в. о. директора Департаменту інвестиційної, туристично-курортної діяльності та промислової політики Херсонської ОДА Тетяна Волинець. — Ми також моніторимо ситуацію з бронюванням готелів. Особливістю цього року є те, що викуплено майже всі віп-номери: люкси, апартаменти. Зростає кількість міні-готелів на морських узбережжях. Цього року їх уже близько трьохсот. Вони з гарною ресторацією, басейнами, дитячими майданчиками. Тобто розраховано на комфорт».

Щодо популярності цьогорічного морського відпочинку на Херсонщині, то перше місце займає Арабатська стрілка. Тут традиційно тепліше Азовське море, немає медуз (на відміну від Чорного моря), спокійніше і сімейніше. «Арабатська Стрілка — безумовний фаворит цього року. Дуже популярний там аквапарк. Його відкрили наприкінці червня, а на сьогодні там прийняли вже понад чотири тисячі відвідувачів, — говорить Тетяна Волинець. — Вже потім Залізний Порт, Лазурне, Скадовськ. Підтягнулися цього року Хорли. Думаю, свою роль відіграла наша ставка на подієвий туризм. Ми підрахували, що близько 90 тисяч туристів відвідали фестивалі: «Херсон ФЕСТ», «Мельпомену Таврії», «Купальські зорі», «Кам’янську Січ» та інші. Відповідно, зростають доходи і до місцевих бюджетів. Але це вже рахуватимемо восени».

Особливо варто відзначити новий маршрут на Кінбурнську косу, який тепер доступний із Херсона. Туристи активно досліджують красиву природу Кінбурна, адже раніше «дикий» відпочинок на Херсонщині шукали на острові Джарилгач. Він також популярний цього року. Тут у бухті Глибока розвивається інфраструктура, а охочим до безлюдності пропонують їхати на іншу сторону острова — на маяк.

Як зазначають в ОДА, зріс і транспортний потік. Новий авіарейс Київ — Херсон надав послуги вже понад 9 тисячам осіб. Важко знайти квитки й на потяги, що йдуть зі столиці або з західних та східних регіонів на Херсонщину. Попри те, що «Укрзалізниця» традиційно збільшила кількість рейсів на літо.

«Хочу відзначити увагу центральних ЗМІ до теми туризму на Херсонщині. Вони дуже активні, самі їдуть, знімають, показують усе як є, — додає Тетяна Волинець. — Так, не завжди це хороші сторони, але це загальна тенденція щодо цікавості до Херсонщини і стимул робити його кращим».

Іван АНТИПЕНКО, «День»