Захистити ArtHub

8 Червня 2017 08:17

На базі кінотеатру «Ілюзіон» ініціативні городяни створили затишне місце для зустрічей творчої молоді та інтелігенції. Назва ArtHub промовляє сама за себе. Протягом останнього року в маленькому кінотеатрі з затишним двориком відбулися десятки заходів: кінопокази, засідання філософського клубу, лекції і тренінги з цікавими спікерами. Однак нещодавно активісти дізналися, що обласна рада хоче виселити їх із цього приміщення, яке перебуває в комунальній власності на балансі КП «Кіновідеопрокат».

Організатору ArtHub Леоніду Єжурову запропонували перемістити центр до іншої комунальної будівлі. Усі активісти виступили проти, адже в «Ілюзіоні» вони самотужки вдихнули нове життя: від ремонтних робіт до апаратури й іміджу кінотеатру, про який уже стали забувати городяни. На одну із зустрічей в ArtHub приходив навіть голова облради Владислав Мангер. Він обіцяв зберегти «Ілюзіон» і на словах підтримував активістів.

У підсумку все вийшло навпаки. Леоніда Єжурова, схоже, спробували підкупити посадою заступника директора Палацу молоді і студентів, куди депутати хочуть відправити артхабівців. Леонід від такого варіанта відмовився. «Озвучений варіант не влаштовує більшість учасників нашого руху, а також тих, хто приєднався до групи з ревіталізації «Ілюзіону», — вважає Єжуров. — Тобто люди зараз розробляють конкретні рішення щодо розвитку саме цього місця. І стратегію ми писали саме під «Ілюзіон». Мені не хочеться, щоб таке особливе, культове місце було знищено перед моїми очима і я нічого не зробив, щоб це зупинити. «Ілюзіон» повинен існувати, це наша позиція».

Аби переконати депутатів відмовитися від можливого продажу комунального об’єкта, активісти провели кілька публічних акцій. На акцію під кінотеатр прийшли кілька десятків осіб з плакатами на захист культурного центру. 10 червня відбудеться пленарне засідання сесії облради, де, можливо, остаточно вирішиться доля ArtHub.

Іван АНТИПЕНКО, «День»