Живопис Єгора Толкунова показали у херсонському музеї

7 Червня 2017 06:37

2 червня 2017 р. в Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка відкрилась виставка живопису «Єгор Толкунов. Мій храм», присвячена християнському святу Пресвятої Трійці. В залі представлено 27 живописних робіт з колекції музею та майстерні художника.

У відкритті виставки взяли участь: заступник директора з наукової роботи Владислава Дяченко, завідуюча науково-експозиційним відділом, куратор виставки Наталя Кольцова, протоієрей о.Костянтин. Також художника привітали голова Херсонського відділення НСХУ Олександр Ковач та друзі. На вернісаж завітали шанувальники творчості майстра, херсонські художники, творча молодь міста, учні Художньої школи, представники преси.

В експозиції репрезентовано образи монастирських старців, пройняті глибокою духовною напругою і водночас піднесенням. Релігійна тема у творчості художника не випадкова, адже син Толкунова обрав усамітнений шлях пізнання Бога, ставши  ієромонахом. Він — один з центральних образів на полотнах художника.  Єгор Толкунов також брав участь у розписі церкви с. Стара Богданівка, що поблизу Миколаєва, написав декілька десятків образів святих, апостолів, мучеників для іконостасу. Звертання до пошуку істини, релігійне підґрунтя робіт Єгора Толкунова є важливою складовою його творчості.

Разом із тим майстер залишається різноплановим живописцем. Понад півсотні урбаністичних пейзажів, портретів, абстрактних творів художника зберігається у Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка. Одне з полотен, портрет херсонського художника Володимира Гончаренка, Толкунов подарував музею напередодні.

Запрошуємо Вас відвідати виставку «Єгор Толкунов. Мій храм».