У неділю, 21 травня, о 14.00, в приміщенні «Херсон Арт Хаб» (вул. Гімназична (колишня Червоностудентська), 30-А) покажуть документальний фільм режисера і автора сценарію Гієдре Бєйнорютє «Вулканівка. Після великого кіно».
Вулканівка – бідне, забуте Богом і людьми село в кримському степу. Втім, ця місцина дуже пожвавилася, коли знімальна група знаменитого литовського режисера Шарунаса Барти жила тут протягом майже двох років, знімаючи фільм «Семеро людей-невидимок» (2005 р.). Більша частина жителів Вулканівки та окремних сіл – кримські татари. Люди охоче допомагали режисерові. Під час зйомок навіть сталася майже шекспірівська історія. Дівчина з татарської родини і співробітник знімальної групи покохали один одного. Але батьки дівчини не дали згоду на шлюб і вона втекла з коханим у Литву, коли «велике кіно» закінчилося.
Режисер фільму Гедре Бейнорюте зі своєю знімальною групою приїхала до Вулканівки дев’ять місяців потому. В її документальному фільмі люди розповідають як усе було насправді, та як це відрізняється від їхнього уявлення про кіно.
Після показу стрічки – дискусія, яку модерують Альвідас Шляпікас та Рута Мелінскайтє з Інституту культури Литви.
Вхід вільний.
В той же день, о 18 годині, в великій залі Херсонського музичного училища (пр. Ушакова, 37) зазвучить симфонічний концерт «Вік Чюрльоніса».
Виконує камерний оркестр «Гілея» Херсонської обласної філармонії. Солісти – фортепіанний дует Рокас і Соната Зубовас. Диригент – Робертас Шервенікас, музичний керівник Національного литовського театру опери і балету.
В програмі:
Чюрльоніс-Малцис – «Прелюдія»
Чюрльоніс – Симфонічна поема «В лісі»
М. Брух – Концерт для двох роялів і симфонічного оркестру.
Цікаво, що для цього концерту готувались не тільки гости з Литви і «Гілея». В нашому оркестрі не вистачало виконавців, тому музикантів «шукали по всьому Херсону».