Херсонські ОСББ матимуть змогу отримати у власність земельні ділянки

12 Жовтня 2016 07:02
economics.lb.ua

economics.lb.ua

Міськрада опублікувала проект рішення «Про затвердження Тимчасового порядку щодо оформлення права власності або користування земельних ділянок ОСББ». Метою вказаного проекту рішення є розробка механізму отримання мешканцями багатоквартирних житлових будинків, котрі створили ОСББ, прибудинкової території у постійне користування, згідно до положень чинного законодавства. Автором проекту рішення є голова фракції «Солідарність» у міськраді Сергій Жуйков.

Цей проект виник після довгих дискусій та обговорень з департаментом містобудування та землекористування міської ради, в колі депутатів та юристів, котрі спеціалізуються на земельних питаннях.

У пояснювальній записці до проекту обґрунтовується необхідність прийняття рішення згідно того, що Земельним кодексом України, Законами України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено право співвласників багатоквартирного будинку на отримання в постійне користування земельної ділянки об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Згідно до Прикінцевих положень до Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», Кабінет Міністрів України мав розробити Порядок передачі в постійне користування земельної ділянки об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), проте досі вказаний Порядок не затверджений.

Враховуючи досвід інших міст обласного значення, депутати Херсонської міськради бачать потребу затвердити тимчасовий порядок щодо оформлення права власності або користування земельних ділянок ОСББ, задля захисту своїх прав співвласниками багатоквартирних будинків.

«Зважаючи на те, що на моєму окрузі переважна більшість містян створила об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, реалізація права ОСББ на отримання землі в постійне користування стала однією із моїх передвиборчих обіцянок. Запропонований проект рішення є політико-правовим, але дасть можливість зрушити питання з мертвої точки. Неврегульованість цього питання заважає об’єднанням співвласників відчувати себе повноправними господарями земельних ділянок, робить їх беззахисними перед недобросовісними підприємцями та громадянами, котрі незаконно займають прибудинкову територію самочинно встановленими МАФами та гаражами», – прокоментував «Рідній Херсонщині» депутат міськради, очільник Херсонського представництва Фонду Миколи Томенка «Рідна країни» Михайло Линецький.

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що реалізація не потребує додаткових витрат з державного та місцевого бюджетів, а його прийняття дозволить забезпечити належну реалізацію права на користування земельною ділянкою ОСББ.

З проектом рішення «Про затвердження Тимчасового порядку щодо оформлення права власності або користування земельних ділянок ОСББ» можна ознайомитись за посиланням (Проекти рішень Херсонської міської ради №999 (10 сесія).

Варто наголосити, що нещодавно Народний депутат України Олександр Співаковський, реагуючи на чисельні звернення місцевих депутатів та керівників ОСББ, звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням пришвидшити розробку механізму безкоштовної передачі ОСББ земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія.

Тарас Букрєєв, “Рідна Херсонщина”