У Херсоні відкрили першу в Україні енергоефективну школу

14 Вересня 2016 08:55

shkola_2“Зелену школу” в Антонівці урочисто відкрито. Церемонія відкриття пройшла за безпосередньої участі фінської делегації, яку очолили міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії пан Кай Мюккянена та Посол Фінляндії в Україні пан Юха Віртанен.

img_9338

“Збудована за канонами енергозбереження та енергоефективності школа – приклад ефективної співпраці між Фінляндією та Україною, яка, переконаний, тільки міцнішатиме. Майже 100 років тому Фінляндія була однією із найбідніших країн Європи, і саме освіта допомогла вивести нашу країну на новий рівень. Упевнений, так буде і в Україні, тому ми протягуємо свою руку допомоги вам”, – відзначив у своїй промові пан Кай Мюккянена.

Нагадаємо, що модульна збірна будівля була виготовлена у Фінляндії. На виготовлення модуля та його установку урядом Фінляндії було  виділено 2,4 млн євро.

img_9434

Керуючий директор НЕФКО пан Магнус Рістедт звернув увагу на те, що “Зелена школа” – проект, який продемонстрував як ефективно та цілеспрямовано можна поєднувати зусилля місцевої влади та міжнародних організацій.

Так, з боку Херсонської міської ради було витрачено 3,5 млн. грн на підготовку фундаменту для модуля, проведення зовнішніх комунікацій, благоустрій території, демонтаж старих приміщень, перенесення КТП, зведення огорожі та встановлення воріт, зведення підпірної стіни, будівництво переходу між старою і новою спорудою, придбання меблів.

У свою чергу, міський голова Володимир Миколаєнко, привітавши гостей, звернувся до учнів школи: “Сенс нашого життя – дбати про вас, наших наступників. Ось головна мета будівництва “Зеленої школи”. Ви покликані перевершити нас, стати кращими. Навіть більше – найкращими. І я вірю – так воно і буде”.

img_9411

“Зелена школа”, – закцентувала директор Антонівської ЗОШ №21 I-III ступенів Галина Лугова, – побудована  з урахуванням усіх технологій енергозбереження. Зокрема, заклад  обладнаний сучасною системою рекуперації повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку та зберігатиме тепло взимку та сонячними батереями, що будуть розташовані на даху школи”.

Приміщення “Зеленої школи” вміщає  210 учнів.

img_9362