Очільники МОН звітують про героїчну вступну кампанію у наші виші. Не берусь аналізувати так звану супернову програму розподілу місць, яка без вузів («автономія» як не як, по закону) комп’ютерно направляє на бюджетні місця львів’ян у Херсон, а миколаївців у Тернопіль, які потім з міркувань економії змушені вибирати менш престижні місцеві вузи за контрактом…
Хочу сказати більше про державні пріоритети щодо майбутніх фахівців.
Отож, на першому місці філологія – 108,184 студенти, на другому — юристи (105,347); далі — менеджери (70,785), комп’ютерні та інформаційні технології (64,811). І це — 60% від усіх місць. Таким чином, держава (точніше, МОН) визначила за пріоритет викладачів та перекладачів іноземних мов, юристів, менеджерів та комп’ютерників.
У мене питання: то уряд таки відмовився формувати власну національну економіку й фактично вже узаконив себе як «уряд зовнішнього управління»? Тоді стає зрозумілим, навіщо потрібні перекладачі (для іноземців, які керуватимуть країною) і комп’ютерники (які масово поповнюють західний ринок праці).
Виходить, що фахівці у сферу реальної економіки нашої країни уряду не потрібні. То, може, тоді й гасло влади змінити на «Україна для іноземців»?!
Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»