Літо 2016: неймовірні місцини Херсонщини

4 Липня 2016 07:50

Херсонщина — унікальний природний комплекс, найбільш екологічно чистий регіон України, край неозорих скіфських степів, мальовничих краєвидів, садів і виноградників. Тут співіснують піщана пустеля і розлогі ліси, ковиловий степ і прозорі річки та озера, ласкаві теплі хвилі Чорного та Азовського морів.

Незважаючи на все це багатство, ціни на відпочинок тут дуже навіть бюджетні. Обрати всього 10 локацій для туристів на літо — дуже непросто, адже потенціал рекреації в Херсонській області — просто шалений. Тим не менш, ми пропонуємо тобі ознайомитися з 10 курортами, куди неодмінно треба завітати літом 2016 року.

Где отдохнуть летом 2016 недорого: ТОП-10 лучших курортов Херсонщины © facebook.com

Где отдохнуть летом 2016 недорого: ТОП-10 лучших курортов Херсонщины © facebook.com

  • Скадовськ
Де відпочити влітку 2016 недорого: Скадовськ © skadovsk-lazurnoe.ks.ua

skadovsk-lazurnoe.ks.ua

Понад 100 років тому польский дворянин Скадовський був зачарований незрівнянними берегами Джарилгацької затоки, досліджував її лікувальні властивості та заснував тут порт-курорт. З тих часів Скадовськ відвідали мільйони людей, які тут навіть зцілювали свої хвороби. Факт: на березі мілкої, прогрітої сонцем затоки зникають дитячі хвороби. Кожне літо десятки тисяч батьків привозять на відпочинок до Скадовська своїх дітей. Тут знайдені джерела, мінеральні води яких лікують хвороби шлунково-кишкового тракту, а також хвороби кісток та м`язів. Окрім того, тут є родовища цілющих грязей. Але Скадовськ — це не лише сімейний відпочинок, для молоді тут є всі умови, аби провести літо у веселій компанії.

  • Джарилгач
depositphotos.com

depositphotos.com

Джарилгач — найбільший острів в Україні, який приваблює туристів широким піщаним берегом, цілющою водою з вмістом йоду, брому, лікувальними грязями, сприятливим кліматом, незайманою природою та дивовижним кліматом. Острів знаходиться за 8 км від м. Скадовськ, площа — 5605 га, довжина — 42 км, найбільша ширина — 4 км. Зі східного боку острову височіє Джарилгацький маяк, який було споруджено у 1900 році за проектом Ейфеля. Загальна його висота — 24,4 м. На території острову знаходяться чисельні сольові озера, збереглася унікальна флора і фауна, більшість видів занесені до Червоної книги.

  • Арабатська Стрілка
jalita.com

jalita.com

Арабатська стрілка — піщана коса довжиною понад сто кілометрів і шириною від 250 метрів до 7 кілометрів, складається переважно з черепашкового матеріалу і відділяє затоку Сиваш від Азовського моря. Це ідеальне місце для відпочинку та оздоровлення: теплі води Азовського моря, цілющі затоки озера Сиваш, м’який клімат, насичене іонами брому і йоду повітря, розвинена інфраструктура закладів відпочинку та оздоровлення, унікальні природні ресурси. На Арабатській стрілці функціонує бальнеологічна лікарня і знаходяться термальні джерела.

  • Генічеськ
khersonline.net

khersonline.net

Генічеськ — затишне приморське містечко на теплому узбережжі Азова. Вже багато років це місто радо приймає своїх гостей кожен сезон. Гостинний, тихий, що славиться своїми рибними ринками, доступними цінами, курорт Генічеськ прекрасно підійде для спокійного відпочинку.

  • острів Бірючий
panoramio.com

panoramio.com

Бірючий – один з найбільших островів Азовського моря, за своєю площею 67 км2. Його протяжність з південного заходу на північний схід – 24 км, максимальна ширина – 5 км, мінімальна – 400 метрів. Він поперемінно стає то островом, то півостровом. Це пояснюється тим, що вузька Федотова коса, яка з’єднує його з материком, часто розмивається, і тоді Бірючий стає островом. Коли ж море намиває косу, острів перетворюється у півострів. Ліс посеред степу, килими квітів, занесених до Червоної книги, зграї перелітних птахів і звірі, що живуть серед первозданної природи — це Азово-Сиваський національний природний парк, розташований на острові Бірючий.

  • озеро Сиваш
arabat-tour.com.ua

arabat-tour.com.ua

Озеро Сиваш є унікальним і єдиним у своєму роді явищем природи Європи. У світі є всього 3 аналоги озеру Сиваш. Солі на Сиваші так багато, що вона проникає у грунт, утворюючи на низинних ділянках солончаки і солонці, на яких росте солестійка рослинність, що цінна своїми лікувальними властивостями. Легенди ходять і про місцеву грязь, що є кращою за живильний крем. Народ, що приїжджає сюди лікуватися, розповідає, що грязьові маски омолоджують організм.

  • Асканія-Нова
kurort.ua32.com

kurort.ua32.com

Найстаріший степовий резерват світу, одне з 7 природних чудес України, що входить до «100 великих заповідників і парків світу». Заповідник заснований Фрідріхом Фальц-Фейном в 1898 році, його площа становить 33 307,6 га, з них 11 054 га — абсолютно заповідна степова зона – найбільша в Європі територія охоронного степу. Тут ростуть понад 400 видів унікальних рослин, мешкає більше 1000 видів тварин, тільки тут збереглися ділянки унікального сріблястого ковиля. В біосферному заповіднику «Асканія-Нова» розташований один з найбільших на півдні України штучно вирощених лісів, старий ботанічний сад, акліматизаційний зоологічний парк, орнітопарк.

  • Гола Пристань
pik.ua

pik.ua

Знайомство з Голою Пристанню починається з більш ніж кілометрової набережної, що простяглася вздовж одного з рукавів Дніпра — Конки. Саме з цього місця починалася й історія заснування міста. З 2001 року розпочалася поетапна реконструкція набережної. За зразок було взято Євпаторійську набережну та «адаптовано» під місцевий рельєф та особливості. Поступово зводилися арки зі сходами до річки, зросла альтанка з написом «Вас вітає Гола Пристань», оригінальні скульптурні композиції. На сьогодні набережна — це відпочинкова зона, центр усіх культурно-мистецьких заходів, фестивалів, всього, що відбувається в місті. Санаторій «Гопри», відомий ще з радянських часів, успішно працює і зараз, туристи приїздять сюди для оздоровлення та реабілітації.

  • Олешківські піски
7chudes.in.ua

7chudes.in.ua

Олешківські піски — єдина в Європі природна пустеля, що межує з найбільшими в світі штучними лісами. Загальна площа пісків складає 2100 кв км, з них 1000 кв км покриті лісами. Олешківські піски являють собою безкрайні бархани, які виникають в результаті дії вітру. Місцеві називають ці бархани «кучугурами». Деякі з них досягають величезних розмірів — понад 20 метрів заввишки і більше 40 — в діаметрі. З 2010 року Олешківські піски отримали статус національного природного парку.

  • Нова Каховка

57d_10

Місто Нова Каховка — одне з найкрасивіших міст на березі нижнього Дніпра. тут злилися воєдино прохолодне дихання величної річки і гаряче повітря скіфсього степу з терпким запахом трав і вишуканих вин Тавриди. Нова Каховка відома своїми численними кристально чистими джерелами, що дали назву селу Ключове, на місці якого і виникло це місто-оазис.

Висновок: якщо хочеш побачити всю цю красу на власні очі, оздоровитися, насолодитися по-справжньому прекрасним відпочинком (і що важливо — недорогим), то гостинна Херсонщина чекає на тебе!

Джерело: tochka.net