Як навчитися не запізнюватися на роботу – поради психолога

9 Червня 2016 11:35
gazeta.ua

gazeta.ua

Кожен четвертий хоча б раз в тиждень запізнюється на роботу. 42 відсотки з усіх працюючих людей спізнюються на своє робоче місця не менше разу на місяць.

“Люди запізнюються через особисту неорганізованість і невміння планувати час. Але частіше запізнення мають символічний характер – коли у людини виникає супротив перед зустріччю або подією. Часто неусвідомлено людина відтягує настання небажаного моменту. Також усі мають різне сприйняття часу. Якщо провести експеримент і попросити групу людей подумки відрахувати 3 хвилини можна побачити, що деякі зупинять експеримент швидше, інші навпаки”, – каже Gazeta.ua психолог Валерія Цихоня.

На думку фахівця, запізнення на роботу зазвичай свідчить про незадоволеність і свідоме небажання туди приходити. Наприклад, проблеми у спілкуванні з колегами та незадоволеністю заробітною платнею.

“Це може бути несвідома спроба покарати когось з колег або щось довести. В такому випадку варто спробувати проаналізувати, чому так відбувається і зазвичай відповідь знайти досить просто. Така поведінка подібна до прокрестинації. Коли людина не може чимось займати і постійно відкладає на далеке майбутнє. Серед причин такої поведінки: незадоволення, недостатня мотивація, образи та внутрішній, неусвідомлений саботаж”, – каже психолог.

Виробити в собі пунктуальність можна в будь-якому віці. Як правило, проблему запізнень легко вирішити.

“Тим хто запізнюється хронічно, варто проаналізувати в яких ситуаціях, місцях і з якими людьми це відбувається. Якщо це хронічні запізнення на роботу, яка вже не цікавить і не приносить задоволення, то не варто займатись самоорганізацією, а потрібно шукати іншу роботу. На новому місці запізнення можуть повністю зникнути. Якщо людина банально не відчуває часу, то досить буде придбати органайзер та заповнювати в нього з вечора плани на наступний день”, – говорить Валерія Цихоня.

Джерело: gazeta.ua