Як бабуся з Херсонщини увійшла в історію, розмалювавши хату чудернацькими істотами [Відео]

4 Травня 2016 11:35

Жінка з Херсонщини розмалювала свою оселю чудернацькими істотами і увійшла в історію українського мистецтва.

Авторки, щоправда, давно вже немає та її домівка й досі заворожує казковими сюжетами. Зовні — звичайна хата, всередині – рай, якого так не вистачало власниці оселі. Тому Поліна Райко його намалювала.

Фахівці визнають: малюнки на стінах – унікальні, зроблені у стилі наївного мистецтва. Саме так малювала знаменита Марія Приймаченко. Та навряд чи проста бабуся з херсонського села про відому мисткиню знала.

Малювати Поліна Райко почала лише за п’ять років до смерті. Сусіди певні – талант відкрило особисте горе. Жінка пережила голод і війну, та потім її спіткало найстрашніше. У 1994 році загинула дочка в автокатастрофі, потім помер чоловік у 1995-му, а син спився.

На стінах і навіть на стелі, у чудернацьких образах – вся її родина. Малювала бабуся звичайною емаллю, на яку витрачала останні заощадження. Працювала вночі, співаючи.

Після смерті художниці родичі ледь не продали унікальну хату під гараж. Краєзнавці і митці забили на сполох. І мальованку викупила родина іноземців. Тепер вона відкрита для туристів.

khersonline.net

khersonline.net

Джерело: 24 Канал