Навесні організм максимально ослаблений. І замість того, щоб з ентузіазмом вигулювати нове пальто, ти весь час хворієш, хочеш спати і не можеш впоратися з хронічною втомою. Можливо, тобі просто не вистачає вітамінів. Які вітаміни варто приймати навесні?
Ми не відкриємо тобі секрет, кажучи про те, що підібрати відповідний вітамінний комплекс допоможе консультація лікаря. Можливо, за стандартною апатією і втомою криються інші проблеми, наприклад, відхилення в роботі щитовидної залози або анемія. У цьому випадку навіть самий дорогий вітамінний набір не допоможе тобі відчути себе значно краще. Так що обов’язково варто здати аналіз крові і отримати консультацію терапевта.
В першу чергу в боротьбі за красу і здоров’я важливо навести порядок в харчуванні. Жменя горіхів замість шоколадного батончика, овочевий салат на вечерю, 2-3 порції фруктів в день, менше напівфабрикатів і мучного, більше води і зеленого чаю – і через пару тижнів подібного харчування ти не тільки скинеш пару кілограмів, але і відчуєш себе бадьоріше.
Хоча за допомогою продуктів, які продаються в наших магазинах навесні, ти все одно не зможеш на 100% заповнити дефіцит необхідних організму речовин.
А ти в курсі, що авітаміноз – не зовсім правильний термін? Цим поняттям в медицині позначається дефіцит одного конкретного вітаміну. На ділі ж проблема найчастіше є комплексною. У цьому випадку правильно говорити про поліавітаміноз.
Для того, щоб впоратися з цією проблемою, важливо не тільки підібрати відповідний набір вітамінів, а й пити їх правильно. Ось кілька правил: курс зазвичай триває 21 добу (не пропускай!), потім слід зробити 10-денну перерву, після чого курс можна повторити для закріплення результату. Не можна порушувати рекомендовану дозу – корисними мікроелементами можна запастися про запас, зате можна порушити мінеральний обмін, що призведе до неприємних наслідків.