Кількість випадків отримання кримчанами українського свідоцтва про народження дитини збільшилась у порівнянні з минулим роком. Про це в інтерв’ю кореспонденту УНН розповіла заступник начальника управління Державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Херсонській області Олена Клименко.
Вона зазначила, що така тенденція спостерігається після набуття чинності з 24 лютого 2016 року змін до Цивільно-процесуального кодексу України, згідно з яким значно спрощено порядок встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України.
“Найбільше кримчани до нас звертаються з реєстрації народження дитини. Процедура на сьогодні дуже проста. Громадяни приїжджають, звертаються до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану за відмовою, тому що у них немає документу підтверджуючого народження дитини українського зразка. З відмовою вони звертаються до будь-якого суду і отримують рішення суду. Ухвалене рішення в таких справах підлягає негайному виконанню. З ним вони повертаються у відділ для реєстрації народження і отримують свідоцтво”, — сказала О.Клименко.
За словами О.Клименко, лише за один місяць з моменту набуття чинності закону на підставі рішення суду в області було видано 104 свідоцтва про народження дітей на тимчасово окупованій території АР Крим.
Найбільше проблем з отриманням свідоцтва про народження дітей виникає, якщо їх батьки одружилися після окупації в Криму та отримали кримські документи після шлюбу.
“Мати тоді змінює прізвище. А по документам громадянки України у неї залишилось дівоче прізвище. Тобто в паспорті і в документах різні прізвища. І в такому випадку ми не маємо змогу зареєструвати народження”, — розповіла О.Клименко.
Нагадаємо, 24.02.2016 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України”, яким передбачено, що для отримання свідоцтва про народження чи про смерть особи, яка народилася чи померла на тимчасово окупованій території України, необхідно звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану в межах території, підконтрольній легітимній владі України, та отримати відмову, яка має бути використана при підготовці заяви до суду.