Голопристанський районний благодійний фонд «Свята Ольга» протягом грудня 2015 року та січня 2016 року реалізував міні-проект Інформаційна компанія «Від ворожнечі до мирних перетворень в громаді».
Щоб досягти поставленої мети – підвищення рівня поінформованості населення з питань конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та інтегрування мирного життя в громаді, команда провела багато заходів.
Зокрема, соціальний діалог (дискусія) на тему «Вектор протистояння та вектор порозуміння», щоб обговорити питання виникнення протиріч між суб’єктами в громаді та створення необхідних умов для їх мінімізації. У заході взяли участь представники освіти, медицини, соціальної сфери, центру зайнятості, представники структурних підрозділів районної та міської влади, ЗМІ.
Тренінг «Мистецтво жити в громаді і для громади», з метою формування вміння безконфліктно поводитися, враховувати інтереси інших, не створювати складних життєвих проблем, заснованих на конфліктній поведінці. В цьому заході взяли участь 20 осіб, які повернулися з зони АТО.
Тренінг «Конфлікти: знайдемо вихід разом!», щоб підвищити рівень знань з питань конфліктності, удосконалення практичних навичок ефективного спілкування і раціональної поведінки у конфлікті, для 20-ти вчителів та практичних психологів.
Майстер-клас «Алгоритм комунікативної взаємодії, як засіб уникнення конфліктів», з метою визначення шляхів комунікативної взаємодії осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Учасниці 20 безробітних жінок.
Вулична акція «Зроби щасливою людину одним словом!». Мета: прояв позитивних емоції один до одного написаними листівками – побажаннями та демонстрування толерантного ставлення один до одного. В акції взяли участь більше 500 мешканців міста та його гостей.
Круглий стіл «Від ворожнечі – до мирних перетворень в громаді», під час якого підбили підсумки інформаційної компанії, обговорили методичні рекомендації для учасників заходів.
Такі заходи доводять просту істину – важливо формувати небайдужість і згуртованість громадян, поновлювати власне практичне розуміння тих цінностей, якими керується громада в процесі побудови спільного життя. В такий спосіб відновлювати традиції турботи і відповідальність за життєздатність громадян, сприяти виникненню духу в громаді. Така взаємоповага, безконфліктність, конструктивність ведення переговорів зробить громаду більш об’єднаною та мирною, а світ кращим. Тож спільно крокуймо до мирних перетворень в громаді!