У Чаплинському районі області активно діє волонтерська група до якої входять активісти районного осередку Ліги соціальних працівників України, просто небайдужі громадяни. Волонтери співпрацюють також із херсонськими колегами і залучають до роботи юристів і психологів з обласного центру.
У січні чаплинські волонтери провели кілька культурно-просвітніх акцій, в ході яких поспілкувалися з десятками військовослужбовців, які нині перебувають на території району. Окрім ліків, теплих речей та інших необхідних речей волонтери залучають військових до творчості та обговорення соціальних проблем.
Так, 22 січня, в рамках проекту «Назустріч один одному», чаплинці побували у 6 військових підрозділах, завітавши й до сусідів із Каланчацького району. «В цих районах дислокується велика кількість військовослужбовців, що часом зумовлює соціальну напругу, тому заходу передувало опитування мешканців громади щодо проблем взаємодії із Збройними Силами України та органами правопорядку. Проблеми, які зазначили місцеві мешканці були обговорені під час інтерактивних зустрічей. З метою підвищення ефективності дискусій між військовими та волонтерами, до виїздів було залучено фахівця, що пройшов навчання з кризового консультування», – зазначає керівник Чаплинського районного осередку Ліги соціальних працівників Альона Ращупкіна. – В кожному з підрозділів волонтери провели фотовиставку в форматі «фотосушки». Обрані для заходу фото демонстрували, з одного боку, побут військовослужбовців, з іншого – патріотичні настрої місцевого населення, діяльність активістів щодо підтримки військовослужбовців… Люди бажають бачити військовослужбовців не тільки в належному стані та дружніми, а й пропонують їм брати участь в житті громади – в заходах з благоустрою територій, в культурно-масових заходах та волонтерських акціях».
Днями чаплинські волонтери залучили військових ще й до образотворчого мистецтва. Спочатку активісти оголосили акцію «Заради миру», суть якої полягала у прикрашенні військових гільз і перетворення їх на сувеніри. Як говорять організатори, до акції долучилося багато дітей. Створені сувеніри активісти продали на аукціоні. За перший день зібрали майже тисячу гривень. Кошти підуть на потреби військових. А за кілька днів після цієї акції, волонтери знов завітали до солдатів. З ними провели майсте-клас із виготовлення таких же сувенірів.
«Ефект від заходу перевершив очікування, – зазначає в своєму життєписі на Facebook Альона Ращупкіна. – Не сподівались, що хлопці так захопляться роботою. Отже, задоволення отримали всі. Для нас подібний захід – це експеримент. Але зараз очевидно, наскільки така форма взаємодії є корисною, адже сприяє налагодженню стосунків між місцевим населенням та людьми у формі».
Іван АНТИПЕНКО, «День»