Звільнити українське місто Генічеськ від газової залежності і поставок цього виду палива з території анексованого Криму можна за рахунок використання електроенергії та твердого палива, вважає міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин. Про це він сказав на прес-конференції, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Міністр зазначив, що клімат півдня Херсонської області та доступні тарифи на електроенергію дозволяють населенню використовувати для обігріву електронагрівальні прилади.
«Всі споживачі мають економічно обґрунтовану можливість переходити на інші види опалення. А державні підприємства… було багато нарад з цього питання, ми їм рекомендуємо переходити на твердопаливні котли… Цим повинні займатися місцеві органи влади», – сказав він.
Демчишин не виключив можливість використання у Генічеську для опалення стиснений газ.
Український міністр також зазначив, що зараз Генічеськ забезпечений природним газом для опалення за рахунок поставок приватної компанії «Пласт», яка веде видобуток на Арабатській стрілці в Генічеському районі.
Демчишин зазначив, що саме представники держорганів України домовилися про постачання природного газу компанії «Пласт» із Глібовського підземного сховища на території анексованого Криму.
Він також дав зрозуміти, що міністерство не розглядає можливість будівництва газопроводу для забезпечення Генічеська через єдину газотранспортну систему України, оцінивши можливу будівництво в 400 млн грн.
До 2015 року приватна компанія «Пласт» відправляла видобутий газ на зберігання в Глібовське газосховище, але в 2015 році російська влада Криму припинила прийом газу на зберігання. У літній період в 2015 році «Пласт» був змушений спалювати надлишок газу.
На початку січня 2016 року місто Генічеськ у Херсонській області залишилося без опалення через нестачу природного газу. Як заявили на брифінгу представники Херсонської облдержадміністрації та ПАТ «Херсонгаз», це сталося внаслідок відсутності реверсу газу з Криму. За даними «Херсонгаз», надлишки газу, який видобувається в Стрілковому родовищі на Арабатській стрілці, в неопалювальний сезон закачуються в газосховище на території Криму, а в опалювальний сезон реверсом повертаються на опалення Генічеського району. І минулої зими, вже після анексії Криму, «схема так і працювала».
Пізніше в Москві заявили, що президент Росії Володимир Путін наказав «з гуманітарних міркувань» подати в Генічеськ із Криму «російський газ» після того, як з таким проханням нібито звернувся мер міста Олександр Тулупов. Сам Тулупов спростував ці заяви.
Голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов у коментарі Крим.Реалії розповів, що постачання російського газу з Криму в Генічеський район не здійснюються.
10 січня глава російської влади Криму Сергій Аксьонов заявив про постачання в місто Генічеськ Херсонської області близько 33 тис. кубометрів природного газу і назвав це «гуманітарною допомогою від російського «Чорноморнафтогазу».
Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму Росією 20 лютого 2014 року. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Країни Заходу запровадили низку ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».