Ініціативи були розроблені активістами після серії майстер-класів по веб-картографії та форуму Open Data, які проводив Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання» в рамках проекту «Громада: відкрита ініціатива». Ці заходи зібрали десятки представників громадських організацій, органів влади, малого та середнього бізнесу, навчальних закладів, ЗМІ. Виступали експертів з таких організацій, як Google, Британська Рада в Україні, ПРООН, Американські Ради з міжнародної освіти та інші. Обговорювали ідеї з використання відкритих державних даних у зручному форматі. В результаті, народилися і втілилися кілька ідей на базі веб-картографії.
Ініціативна група «Ліс людей», яка виступає проти незаконної вирубки лісу на Херсонщині і за безпечне використання екоресурсів, розробила мапу контролю за лісовим господарством (http://fdun.tk/mapa-lisu). Ресурс дозволяє активістам швидко визначити дислокацію лісових робіт, знижує ризик безконтрольного випилювання і зловживання повноваженнями нечесними співробітниками лісгоспів. Кожен, хто перебуває в лісі, має можливість позначити на онлайн мапі ті місця, де були помічені лісогосподарські роботи. Позначки перевірятимуть активісти «Лісу людей» і в разі підозри про завдання шкоди – повідомлятимуть у правоохоронні органи чи виїжджатимуть на місце.
Ще однією корисною ініціативою стала мапа херсонської дорожньої інфраструктури (http://fdun.tk/mapa-dorig). В ній використана інформація міської влади щодо витрат на ремонти доріг і дислокацію проведення робіт. «На жаль, точне місце ремонту не позначено, бо надана Херсонською міськрадою інформація містила лише загальну назву вулиць, на яких проводились ремонтні роботи. Проте це вже дає змогу перевірити якість робіт. Сподіваємось, наступного року ми вдосконалимо цю мапу і позначимо точні ділянки ремонту», – коментує тренер проекту «Громада: відкрита ініціатива» Юрій Антощук.
Також організатори проекту представили оновлену мапу округів Херсона (http://fdun.tk/mapa-okrugiv). Її суть полягає в контролі громадян своїх депутатів і витрат з міського бюджету на конкретні об’єкти інфраструктури: ремонт дахів на будинках, ліфтів, водопостачання, опалення тощо. Після нових виборів на мапі було промальовано 54 округи відповідно до кількості депутатів міськради. Втім, не у кожного округу є свій депутат, а в деяких – по кілька представників у міськраді. «Тепер кожен херсонець, зареєструвавшись на сайті http://nash.kherson.ua, може побачити, скільки витрачено коштів на ремонт його будинку, або позначити проблемне місце і вказати на нього своєму депутатові, – говорить Юрій Антощук. – Залишилось встановити зворотній зв’язок із усіма народними обранцями, які таким чином зможуть оперативно реагувати на проблеми свого округу».
Іван АНТИПЕНКО, «День»