У Херсоні зводять меморіал для загиблих в АТО

17 Грудня 2015 08:10
Фото зі сторінки Олега Зайченка у facebook

Фото зі сторінки Олега Зайченка у facebook

Проект військового сектору на міському кладовищі розробили в Інституті національної пам’яті. Міська влада пішла назустріч ініціативі голови КП «Оберіг», вдові загиблого під Іловайськом бійця батальйону «Херсон» Владислава Ковальова Вікторії Вагнер і взяла на себе фінансування меморіалу. З міського бюджету виділили 300 тисяч гривень для встановлення 15 пам’ятників на спеціально виділеній ділянці. Під час обговорення із сім’ями загиблих було вирішено, що пам’ятники матимуть вигляд козацького хреста, що символізуватиме воїнів-захисників України. На новому меморіалі також зведуть стелу, каплицю, посадять дерева і квіти.

За словами Вікторії Вагнер, процес зведення такого меморіалу – доволі складний.  «Важливо було врахувати побажання всіх сімей, аби нікого не образити і достойно вшанувати героїв. Були різні думки, часом – суперечки, але можу запевнити, що все йде за планом і відкриття відбудеться в цьому році, – коментує Вікторія Вагнер. – Зараз майданчик залитий бетоном і покритий плиткою. Вже встановлено два ряди пам’ятників, взялися за третій».

Згідно з розпорядженням міського голови, тут хоронитимуть лише херсонців, які загинули під час АТО. Наразі таких шістнадцять, останній – Федір Угрін – загинув уже після затвердження проекту і виділення на нього коштів. «Я написала заяву до міської ради з проханням виділити додаткові кошти на встановлення ще одного пам’ятника, а також закласти якісь ресурси в бюджеті на 2016-й рік. На жаль, війна триває. Не хочеться заздалегідь щось робити, але про це треба подумати. Сподіваюся, влада підтримає нас, як і на початку цього проекту, а також компенсує витрати родинам, які були внесені на деталі в оформленні, – говорить Вікторія Вагнер. – Щодо інших загиблих, які жили в Херсоні, то родини вирішили поховати їх у селах чи райцентрах, звідки вони родом або де живуть батьки. Хоча я – за спільний меморіал. У віддаленому селі, коли не стане родичів, про могилу можуть забути. А тут за нею завжди доглядатимуть».

Іван АНТИПЕНКО, «День»