18 грудня 2015 року з 10.30 до 12.30 у великій залі Херсонської міської ради відбудеться громадське обговорення на тему: «Конституційний процес в Україні: від договору політичних еліт до суспільного консенсусу».
Проведення відповідних публічних заходів в усіх регіонах України ініційовано Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) з метою започаткування загальнонаціонального, інклюзивного процесу щодо створення нової Конституції. Результатом цього процесу має стати проект нової Конституції, створеної як компроміс між різними суспільними групами та регіонами в усіх регіонах України.
Основними спікерами громадського обговорення у місті Херсоні виступатимуть визнані фахівці в сфері конституційного права:
Геннадій Друзенко – правник, політолог, публіцист та перекладач. Співавтор Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС, співавтор та редактор українського перекладу Договору про запровадження Конституції для Європи та Лісабонського договору. Співзасновник та керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова;
Віктор Жердицький – український політик, екс-народний депутат України;
Тарас Стецьків – український політик, екс-народний депутат України;
Сергій Кіщенко – член Правління, В.о. Виконавчого директора Міжнародного центру перспективних досліджень. Має великий досвід юридичного супроводження соціальних проектів громадських організацій та роботи з проектами міжнародної технічної допомоги.
Під час заходу планується обговорення таких питань :
Навіщо країні потрібна нова Конституція?
Як започаткувати процес розробки нового Основного закону України на основі консенсусу навколо ключових цінностей?
Оновлення діючої Конституції: чи відповідає цей шлях суспільному запиту та логіці розвитку українського суспільства?
Хто та що блокує створення нової Конституції на основі суспільного договору?
Яка роль громадянського суспільства у процесі створення нової Конституції України на основі спільної громадської волі?
Яким чином новий Основний закон, розроблений на основі громадського консенсусу, може сприяти реінтеграції України?
Міжнародна практика проведення інклюзивного демократичного процесу: що може бути корисним для України?
До участі у дискусії запрошені представники громадського сектору, активісти, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, наукового середовища (викладачі, аспіранти), журналісти, політично активні громадяни та інші.
Захід проводиться у рамках проекту «Побудова загальносуспільного діалогу для проведення конституційної реформи» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Організатор обговорення у місті Херсоні – Фонд громади Херсона «Захист».
Реєстрація учасників здійснюється за електронною адресою: nudgadaria@gmail.com.
Телефон для довідок: 095-40-48-289 (менеджер Дар’я Нудьга).